Domácí

Babybox v Třebíči zachránil holčičku. Pojmenovali ji po zesnulé panovnici

Druhou šanci na život dostalo další novorozené miminko. Holčičku někdo odložil do třebíčského babyboxu ve středu dopoledne. Dostala jméno na počest zesnulé britské panovnice.

Signál babyboxu se v třebíčské nemocnici rozezněl ve středu dopoledne. "Dvířka vrzla v 10:50 a za chvíli mi dětský lékař Jaroslav Belvončík s potěšením říkal: ’Je to holčička. Dnes narozená, pupečník má ošetřený tkaničkou, je vykoupaná a oblečená,’ " informoval zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Novorozená dívenka dostala jméno na počest zesnulé britské královny. "Zeptal jsem se doktora, jestli souhlasí se jménem Elizabeth, vzápětí to lékař i sestřičky odsouhlasili," doplnil Hess.

Související obsah

Elizabeth se stala 243. miminkem, které rodiče napříč Českem odložili, a 12. letošním. "Dívenka zvýšila skóre holky versus kluci na 133:110 ve prospěch holčiček," uzavřel Hess.

Před pár dny přitom babybox v Hradci Králové zachránil život malému Péťovi. Ten byl hezky oblečený, zabalený v šedé dece a měl modrou čepičku na hlavě. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz