Zahraničí

Harry a Meghan nesměli na státní recepci. O zákazu se dozvěděli z médií

Harry a Meghan nesměli na státní recepci. O zákazu se dozvěděli z médií
Ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

V neděli večer se v londýnském Buckinghamském paláci konala velkolepá recepce pro státníky, kteří se zúčastní pondělního pohřbu zesnulé královny Alžběty II. Setkání uspořádal nový král Karel III. se svou manželkou Camillou a původně dostali pozvání i princ Harry s manželkou Meghan. Měli ho však dostat omylem a recepce se tak nakonec nesměli zúčastnit.

Na nedělní státní recepci v Buckinghamském paláci pořádanou králem Karlem III. obdrželo pozvání více než 500 hlav států a dalších představitelů zemí z celého světa. Pozvánku začátkem minulého týdne dostal i princ Harry se svou manželkou Meghan, podle deníku Express se však velkolepé akce nakonec nesměli zúčastnit.

"Harry a Meghan pozvání skutečně dostali, nikdo jim ovšem vlastně neřekl, že omylem," uvedl pro web Page Six zdroj blízký královské rodině. Představitelé paláce totiž nakonec rozhodli, že recepce je výhradně určena pro pracující členy královské rodiny. Háček je v tom, že princi to nikdo neřekl a o zákazu se tak měl dozvědět až z médií.

Související obsah

​Buckinghamský palác podle portálu Daily Record rovněž vyzval prince Harryho, vévodu ze Sussexu, aby se společně s Meghan před pondělním pohřbem omluvil za rozhovor s americkou moderátorskou hvězdou Oprah Winfreyovou z roku 2021. Interview, které proběhlo poté, co se Harry s Meghan vzdali svých královských povinností, totiž vyvolalo velké pobouření uvnitř královské rodiny.

Vztahy jsou napjaté zejména mezi Harrym a jeho bratrem Williamem, princem z Walesu. Ten sice s Harrym vyrazil před hrad Windsor přijímat kondolence, deník The Guardian však upozornil, že podle odborníků na řeč těla bylo setkání spíše rozpačité.

Šikanovala Meghan svůj personál? Královská rodina tají výsledky vyšetřování:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz