Experti na cestách

Sedí a nechávají na sebe pršet. Je to pro ně vrchol dovolené

Nejbezpečnější země na světě, perla arabského východu či klenot Orientu. Takové a mnohé další přívlastky si vysloužila země Omán, která začíná být mezi Čechy mnohem populárnější. Věnoval se jí speciál pořadu Experti na cestách na TN Live.

Omán není typickou lokalitou, kterou vyhledávají čeští turisté. To se ale postupně začíná měnit. "Je to destinace plná kontrastů. Je to klenot celého Orientu. Je to navíc skvělá alternativa k zimním destinacím, jako jsou Egypt nebo Kapverdy," zmínila obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Podle ní je to destinace vhodná pro každého. "Nejsou to jen nádherné pláže a scenérie v jižní části, ale na severu Ománu je krásná krajina a hory. U hlavního města Maskat je mnoho historických památek a neuvěřitelných přírodních úkazů, jako jsou jezírka, kaňony i řeky," doplnila Pátek.

Související obsah

Jedno z měst, které stojí za návštěvu, je Salála. Rodiště předchozího sultána, které se nachází v pásmu, kde může intenzivně pršet a foukat. "Pro místní Araby je to naprosto ojedinělé a nepřekonatelné prostředí, ve kterém tráví hodiny a hodiny každý den posezením bez slunečníku či deštníku. Nechávají na sebe pršet a je to pro ně vrchol dovolené," nastínil honorární konzul Sultanátu Omán Ivo Vaněk.

Pro české turisty může být Salála zajímavější v období od října do konce dubna. "To tam vůbec nefouká, je tam překrásná modrá obloha, teplota kolem 33 stupňů a úžasné moře. Můžete k tomu přidat výlet na ojedinělou vyhlídku Sha'at, kde si stoupnete na římsičku širokou 50 centimetrů bez zábradlí a pod sebou máte díru 1 100 metrů. Já mám tendenci roztáhnout ruce a letět," zasnil se konzul Sultanátu Omán.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz