Zahraničí

Rusové konečně přiznali, že válka nejde podle plánu. Bojí se síly NATO

Rusové konečně přiznali, že válka nejde podle plánu. Bojí se síly NATO
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Tak dlouho Vladimir Putin tvrdil, že "speciální vojenská operace" na Ukrajině se vyvíjí podle plánu, až tomu přestali věřit i jeho nejvěrnější. Vrchní ruská propagandistka Olga Skabejevová ve vysílání státní televize Rossija 1 poprvé otevřeně prohlásila, že ukrajinský vzdor nelze brát na lehkou váhu. Severoatlantickou alianci (NATO) označila za mocnou a její zbraně pokládá za velkou hrozbu.

Skabejevová se ve svém diskusním pořadu dostala do křížku s vojenským expertem Maximem Kazaninem, upozornil portál Focus. Ten se snažil bagatelizovat územní zisky ukrajinské armády z posledních dní a sílu zbraní, které Kyjevu dodává Západ.

"Nenastal průlom, nemají žádné výsledky. Americká a evropská technologie jim ve skutečnosti nepomohla," prohlásil Kazanin. "Žádné výsledky? Ale 3 800 kilometrů čtverečních, které ještě nedávno ovládalo Rusko, už Rusko pod kontrolou nemá. Přestože říkáte, že Američané jsou nekvalifikovaní. Je to smutné," reagovala Skabejevová ostře.

Podle ní musí Rusko z chyb vyvodit důsledky, aby "speciální vojenská operace" pokračovala zdárně a neskončila fiaskem. "Americké zbraně jsou dobré a NATO je mocné. Netvrďme už, že jejich zbraně za nic nestojí. Lidé musejí znát pravdu. Nemůžeme říkat, že HIMARS (americké raketomety s dostřelem 80 kilometrů, pozn. red.) nejsou hrozbou, protože jsou," pokračovala.

Související obsah

Ruský prezident Vladimir Putin v posledním půlroce několikrát zopakoval, že válka proti Ukrajině se vyvíjí "přesně podle plánů". Poslední vývoj už však kremelská propaganda za ruské úspěchy zřejmě vydávat nedokáže, a tak začíná obyvatelstvo připravovat na pravděpodobné potíže spojené s územními ztrátami.

Nestává se příliš často, aby se Skabejevová se svými hosty hádala, doposud jim většinou přitakávala. Jak uvedl list Insider, když v pondělí ruský poslanec a Putinův poradce v právních otázkách Andrej Guruljov vyhrožoval Velké Británii a Německu jaderným útokem, Skabajevová navrhla: "Měli jsme to udělat dnes, všichni důležití lidé jsou tam (v Lodnýně) na tom pohřbu (královny Alžběty II.)."

Putinovi se nedaří, vydal se pro pomoc do zahraničí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz