Zahraničí

Harry a Meghan se do královské rodiny nevrátí. Expert řekl proč

Harry a Meghan se do královské rodiny nevrátí. Expert řekl proč
Překvapivé vystoupení Williama, Harryho, Kate a Meghan ve Windsoru Zdroj: Profimedia

Pohřeb britské královny Alžběty II. sblížil královskou rodinu a po letech se do ní vrátili princ Harry s manželkou Meghan. Fanoušci monarchie doufali, že dojde k usmíření a vztahy mezi členy rodiny se zlepší. Podle experta k tomu ovšem nedojde.

Jeden z možná nejvíce překvapivých okamžiků po smrti královny byl, když mezi truchlící Brity vyšla bok po boku tzv. fantastická čtyřka, což je přezdívka pro prince Williama a Harryho a jejich manželky Kate a Meghan. Vztahy mezi bratry a jejich drahými polovičkami jsou přitom už roky na bodu mrazu. Meghan mimo jiné obvinila Kate, že ji rozplakala před její vlastní svatbou. Důvodem měly být šatičky princezny Charlotte. 

Nyní ale šly problémy stranou a všichni čtyři si celí v černé prohlíželi květiny a dárky pro zesnulou královnu. Fanoušci monarchie doufali, že jde o nový začátek a Harry s Meghan i jejich dětmi Archiem a Lilibet se budou ve Velké Británii objevovat častěji.

Podle královského experta Roberta Jobsona k tomu ale nedojde. Britská monarchie totiž stále nezapomněla na rány, které jí pár žijící v Kalifornii zasadil. Ona sama se přitom k Meghan zachovala velmi otevřeně. Byl to například právě současný král Karel III., kdo Meghan vedl k oltáři. Alžběta II. zase Meghan pozvala na Vánoce mnohem dříve než Kate.

Související obsah

​Pro Harryho s Meghan to ale nebylo dost a královskou rodinu opustili ve velkém stylu. Teď už se navíc chystá další velký úder v podobě autobiografie prince Harryho, která má brzy vyjít. S vydavatelstvím Penguin Random House Harry podepsal smlouvu na celkem čtyři knihy v hodnotě milionů dolarů. "Potřebuje peníze na financování svého nákladného kalifornského životního stylu," vysvětluje expert pro deník The Sun. "Jakmile se tato kniha, která je nyní napsaná, dostane na pulty knihoven, nebude pro Harryho cesty zpět," varuje.

Král řeší jiné věci

Jedním z hlavních úkolů nového krále je podle experta zajistit linii nástupnictví. Pokud by se totiž jemu i Williamovi stalo něco strašného, ​​tak by byl dědicem devítiletý chlapec. "Dokud nebude George dost starý na to, aby vládl sám, tak by musel existovat princ nebo princezna regent. To je prý něco, čeho se královna velmi obávala. Často proto Williama varovala, aby nelétal helikoptérou," popsal Jobson.

Princem regentem by měl být podle tradice právě Harry. Vzhledem k tomu, že se vzdal své role v královské rodině, to tak ale být nemůže. "Harry dal jasně najevo, že jeho život je nyní v Kalifornii s jeho ženou a dvěma dětmi. Harry opravdu chce to, o co původně žádal – žít v Hollywoodu, dostávat placené nabídky od Netflixu, ale také chodit na královské návštěvy a nosit uniformy a ozdoby," tvrdí expert. Královna Alžběta II. i nynější král Karel III. ale ví, že to nejde. Velký comeback se proto čekat nedá.

Podívejte se na první projev krále Karla III.:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz