Domácí

Muž prodával tygří lebku a medvědí kůži. Hrozí mu až tříletý pobyt za mřížemi

Muž prodával tygří lebku a medvědí kůži. Hrozí mu až tříletý pobyt za mřížemi
Kůže medvěda hnědého (Ursus arctos) Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté ve středu obvinili 63letého muže z neoprávněného nakládání s volně žijícími chráněnými živočichy. Bez příslušného povolení na internetu prodával medvědí kůži, tygří lebku a nůž ze slonoviny.

Kriminalisté z hlavního města vyšetřují muže, který prostřednictvím svého e-shopu nabízel k prodeji předměty, na něž neměl povolení. Obviněný se snažil zpeněžit kůži medvěda hnědého, lebku samice tygra a nůž s figurkou slona ze slonoviny slona afrického.

"Obviněný sehnal medvědí kůži zřejmě od své známé, která ji mohla například zdědit a následně se jí chtěla zbavit. Nemusela tedy vědět, že se jejím prodejem dopouští trestného činu. To se však nedá říct o obchodníkovi s vlastním internetovým obchodem, který se prodejem podobných předmětů zabývá dlouhodobě," sdělila redakci TN.cz mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová s tím, že původ lebky a nože policie zjišťuje.

Související obsah

​Muž uvedené předměty prodával v rozporu s Úmluvou o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin. "Na základě příkazu soudce Obvodního soudu pro Prahu 9 vykonali policisté za účasti České inspekce životního prostředí prohlídku prostor, při které prodávané zboží zajistili," dodala mluvčí.

Vyšetřování případu nadále pokračuje a v případě odsouzení hrozí obviněnému až tříleté vězení. Policie zároveň upozornila, že komerční obchod s chráněnými zvířaty, rostlinami a jejich exempláři je bez příslušného povolení zakázán.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz