Zahraničí

Donald Trump v problémech! Může přijít o miliardy

Donald Trump v problémech! Může přijít o miliardy
Donald Trump Zdroj: TV Nova

Bývalý americký prezident Donald Trump čelí žalobě o 250 milionů dolarů (více než šest miliard korun). Tu na něj podala newyorská státní zástupkyně Letitia Jamesová za údajné trvalé a opakované obchodní podvody. Těch se měl dopustit tak, že přesvědčoval banky, aby půjčily společnosti Trump Organization peníze za výhodnějších podmínek, než bylo možné.

Velké problémy čekají bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten podle webu ABC News čelí žalobě o 250 milionů dolarů, kterou na něj podala newyorská státní zástupkyně Letitia Jamesová.

Trumpova rodina i sám bývalý prezident se podle Jamesové obohacovali 20 let četnými podvody a zkreslováním informací. Toho se měli dopustit podvodným oceňováním majetku jejich realitní kanceláře.

Související obsah

Žaloba byla podána u newyorského soudu, a kromě bývalého prezidenta je v ní uvedena i jeho společnost Trump Organization, Donald Trump mladší, Ivanka Trumpová a Eric Trump. Jamesová po obžalovaných považuje kromě odškodnění ještě to, aby se Trumpova společnost nesměla po dobu pěti let podílet na nákupech nemovitostí v New Yorku.

Jak upozornil web Bloomberg, není tato obžaloba jediným Trumpovým problémem. Prověřovány jsou jeho kroky před útokem na washingtonský Kapitol. Dalším je pak prohledání jeho floridského sídla, kde FBI objevila přísně tajné dokumenty, které neměly opustit Bílý dům.

FBI našla v Trumpově sídle 11 složek s tajnými dokumenty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz