Zahraničí

Syn Putinova mluvčího se vykrucoval z mobilizace, vystřelili si z něj

Syn Putinova mluvčího se vykrucoval z mobilizace, vystřelili si z něj
Mluvčí Kremlu Peskov a ruský prezident Putin Zdroj: Profimedia

Ochota privilegovaných Rusů bojovat za svou vlast nebude až tak velká, ukázal mystifikační telefonát synovi Putinova mluvčího Dmitrije Peskova. Dvaatřicetiletý Nikolaj Peskov si odmítl přijít pro povolávací rozkaz s tím, že to vyřídí „na jiné úrovni“.

Z mladého Peskova si vystřelil moderátor Dmitrij Nizostev z internetového kanálu Populjarnaja politika, který je spojován s uvězněným opozičníkem a úhlavním nepřítelem Kremlu Alexejem Navalným. Na video upozornil deník Daily Mail.

Moderátor se v něm vydával za majora z moskevské vojenské správy. Obvolával mladé privilegované Rusy s tím, aby se druhý den v deset hodin dopoledne dostavili do vojenské kanceláře pro povolávací rozkaz v souvislosti s mobilizací, kterou ve středu vyhlásil kvůli válce na Ukrajině prezident Vladimir Putin.

“Samozřejmě, že tam zítra v deset hodin nebudu. Musíte pochopit, že jsem pan Peskov. Není úplně správné, abych tam byl,“ odpověděl Nikolaj Peskov, který na vojně sloužil u raketových jaderných sil a podle Daily Mail by tak měl být horkým kandidátem na mobilizaci.

Podívejte se, jak se Peskov junior vykrucoval z mobilizace:

​“Abych to zkrátil, budu to řešit na jiné úrovni,“ pokračoval syn Putinova mluvčího a vysvětloval, že existují jisté “politické nuance“. Moderátor, který předstíral, že neví, kdo je jeho otec, požadoval vysvětlení. “Nemohu to vysvětlit,“ dostalo se mu odpovědi. „Jestli budu muset bránit vlast, nebojte se, budu s vámi. Ale jestli přijedu zítra, nebo ne, to je jiná otázka,“ řekl Peskov junior s tím, že pokud Putin nařídí, aby byl povolán, poslechne.

Telefonát jasně ukázal, že synové ruské politické elity neočekávají, že budou posláni na frontu, na rozdíl od statisíců dalších Rusů z obyčejného prostředí, kteří žádnou výjimku nedostanou, napsal Daily Mail.

Nikolaj Peskov je bývalým sportovním novinářem ruské propagandistické televize RT.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz