Zahraničí

Camilla se zbaví letité královské tradice. Alžběta II. ji přitom milovala

S novým králem Karlem III. a královnou chotí Camillou čekají monarchii změny. Camilla se pravděpodobně zbaví takzvaných dvorních dam. Ty přitom nedávno zesnulá panovnice Alžběta II. milovala.

Královna Alžběta s některými dvorními dámami strávila přes 60 let. Staly se z nich blízké spolupracovnice a přítelkyně, které pro ni vybíraly šaty, pomáhaly jí při koupání či oblékání a organizovaly její program, upozornil deník Daily Mirror.

Spousta z dvorních dam už zůstávala ve své roli pouze proto, aby dosloužily Alžbětě až do konce jejího vládnutí. Některým z nich už je přes 80 let a pravděpodobně nyní půjdou do důchodu. Camilla je pravděpodobně nenahradí.

Související obsah

"Některé pozice už nemusí být obsazeny," upozornila pro portál Express historička Marlene Koenigová, která se věnuje královské rodině. "Člověk se musí zamyslet nad tím, jestli ženy, a obzvlášť královna Camilla, budou používat dvorní dámy jako královna Alžběta. Oficiální dvorní dámu totiž neměla ani jako vévodkyně z Cornwallu," dodala.

Alžběta II. měla dvorních dam dokonce devět. Jednalo se především o ženy ze šlechtických rodů. Karel III. a Camilla ale chtějí monarchii modernizovat. "Je to vůbec ještě potřeba? Některé tyto historické role existují 400 až 600 let, je tedy jejich smysl čistě symbolický?" poznamenala Koenigová. Král s královnou tím podle ní navíc můžou ukázat, že na šlechtických rodech nejsou závislí.

O úmrtí královny Alžběty II. se mluvilo i na základních školách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz