Zahraničí

Kantorka vyhrála titul Učitel roku. Teď má problémy kvůli sexu se studentkou

Kantorka vyhrála titul Učitel roku. Teď má problémy kvůli sexu se studentkou
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Učitelce tělesné výchovy Leah Queenové z amerického Arkansasu hrozí dlouholetý pobyt za mřížemi. V minulém týdnu ji zadrželi policisté kvůli přechovávání omamných látek, zároveň však vyšlo najevo, že před více než deseti lety sexuálně zneužívala svou studentku. V Arkansasu přitom pro takové činy neexistuje promlčecí lhůta.

V letech 2014–2015 zabodovala v klání Arkansaské asociace zdraví, tělesné výchovy, rekreace a tance, ze kterého si odnesla ocenění Učitel roku. Kantorka Leah Queenová ze střední školy v Gentry však prý jen pár let předtím sexuálně zneužívala svou tehdy 17letou studentku. Informoval o tom list The Northwest Arkansas Democrat-Gazette.

Minulý týden ve čtvrtek Queenovou zadržela policie kvůli přechovávání omamných a návykových látek. Po zaplacení kauce ji propustila. Podle deníku Daily Star však vyšla najevo ještě děsivější skutečnost. Na policii v Gentry se totiž obrátila žena, která je bývalou studentkou učitelky a kterou měla kantorka v roce 2010 sexuálně zneužívat.

Související obsah

​"Seznámily jsme se během basketbalového utkání. Sexuální kontakt začal v létě roku 2010, došlo k němu v kabinetu a ve školní koupelně," řekla policii poškozená. Portál People upřesnil, že tuto informaci policii potvrdili rodiče bývalé studentky, bývalý manžel kantorky i její bývalý kolega. Ten doslova uvedl, že sexuálně nevhodné chování u Queenové zaznamenal hned několikrát.

Učitelku propustili z práce, kterou vykonávala více než 20 let. Vzhledem k tomu, že Arkansas nemá promlčecí lhůtu pro sexuální napadení nezletilé, čelí tak Queenová obvinění ze skutků spáchaných před 12 lety.

Muž z Brněnska měl roky zneužívat vlastní dceru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz