Další sporty

Šokující přiznání bývalé české atletky. Trenér ji sexuálně zneužíval

Šokující přiznání bývalé české atletky. Trenér ji sexuálně zneužíval
Bývalá atletka Tereza Vytlačilová (vpravo) Zdroj: BOŘIVOJ ČERNÝ / MAFRA / Profimedia

Tereza Vytlačilová patřila k velkým oštěpařským talentům. Toužila navázat na výkony a úspěchy Barbory Špotákové. Plány na bohatou kariéru ale zmařil její trenér Jaroslav K., který ji sexuálně zneužíval. Nyní 26letá sportovkyně přišla s velmi silným příběhem.

Tereza Vytlačilová se svěřila pro server Bez frází. "Bylo mi patnáct let, když to začalo. Sexuálního násilí se na mně dopouštěl člověk, kterému jsem do té doby téměř bezvýhradně věřila. Byla jsem zvyklá dělat cokoliv, aby byl spokojený," píše v dojemném doznání bývalá atletka. 

Tu si tehdy jako osmiletou nadějnou sportovkyni vyhlédl jistý Jaroslav K., který Tereze nabídl možnost trénovat atletiku. Vytlačilová tak pod jeho křídly sice výkonnostně rostla, zároveň se ale začala stávat obětí podivného chování svého kouče, které přerostlo v sexuální zneužívání. 

"Není v sexu asi nic, co by se mnou neprovedl. Orální styk, vaginální styk, anální styk. Ponižování," svěřuje se Tereza Vytlačilová s tím, že ji kouč zneužíval od patnácti let. 

Související obsah

​Vše trvalo tři roky, než talentovaná atletka nalezla odvahu se svěřit, vyhledala odbornou pomoc a podala trestní oznámení. "Poprvé jsem byla předvolána v lednu 2015. Poslední rozsudek jsem obdržela v únoru 2018. První rozsudek byl nicméně na poměry České republiky bez ironie skvělý. Šest let natvrdo. Po dovolání trest snížili na tři a půl," popisuje Vytlačilová průběh soudních jednání.

"Nechtěl jsem tomu děvčeti ublížit. Nejsem žádný sexuální maniak. Nikdy jsem na ni žádný nátlak nevyvíjel. Není pravda, že bych jí tvrdil, že ji nebudu trénovat, když mi nebude po vůli,“ tvrdil u soudu Jaroslav K., který byl nakonec propuštěn z vězení už po necelém roce.

"Zasáhlo mě to, nebudu tvrdit, že ne. Nepřišlo mi to vůbec fér vzhledem k tomu, co mi provedl a jak se cítím. I tak svého rozhodnutí podstoupit celý vyšetřovací soudní proces nelituji. Daleko víc bych litovala, kdyby si dotyčný chodil světem a já všechno nosila ve svém nitru. Jsem ráda, že jsem našla sílu," dodává nyní 26letá Tereza, která se po konci atletické kariéry věnuje ženskému fotbalu. 

Související obsah

​"K nalezení radosti mi snad znovu pomůže i sport. Fotbal. Kdysi, když jsme ještě měli tréninkovou skupinu, tak jsme ho občas hráli. Tak jsem to zkusila," uzavírá Tereza Vytlačilová, jež dodnes trpí stresovou poruchou a právě fotbal je jedna z věcí, která jí pomáhá se léčit. 

Barbora Špotáková nedávno ukončila svou bohatou sportovní kariéru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události