Zajímavosti

Trump se v rozhovoru pustil do uprchlíků. Zvažuje kandidaturu na prezidenta

Bývalý prezident Spojených států amerických Donald Trump plánuje zlepšit svůj vztah s médii, se kterými do teď převážně bojoval. Řekl to ve svém vůbec prvním televizním rozhovoru od konce svého prezidentského mandátu. Debatovat přišel do FOX News, se níž dříve udržoval velmi dobré vztahy.

Donald Trump v rozhovoru přiznal, že stále zvažuje kandidaturu na prezidenta USA v roce 2024. Podle svých slov by chtěl Spojeným státům vrátit jejich zašlou slávu. "Miluji naši zemi. Byli jsme tak blízko, než přišel covid. Naše země na tom byla tak dobře jako nikdy předtím v historii. I s covidem má čísla byla lepší než dekády přede mnou," řekl bývalý prezident.

Trump se pustil i do kritiky svého nástupce Joea Bidena. Jeho vládu označil za neúspěšnou. Země podle něj vedení současného prezidenta nepřežije. To Trumpova administrativa prý pro Spojené státy udělala více než kdokoliv jiný.

"Jsme skvělí lidé. Nezapomeňte, že jsem vybudoval americkou armádu. Udělali jsme věci, o kterých se ani nemluvilo a lidé tak o nich neví," pokračoval Trump. Ten se pustil i do hodnocení situace ve světě a nezapomněl zmínit, že s diktátory, kteří teď dělají problémy, měl výborné vztahy.

Související obsah

Nic se podle Trumpových slov nezměnilo na jeho imigrační politice. Uprchlíky, kteří se snaží dostat do Spojených států, by ihned deportoval do jejich zemí. Podle něj jsou všichni zločinci.

Jméno Donalda Trumpa v americké společnosti dlouhodobě rezonuje. Není tak divu, že jeho projev vyvolal mnoho reakcí. Jestli Trump bude kandidovat, nebo ho čeká zcela jiný osud, není jasné. V současnosti totiž čelí vyšetřování ohledně nakládání s tajnými dokumenty ve svém sídle na Floridě. Je také podezřelý z finančních machinací ve svých firmách.

Karolína Picková, pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz