Karviná

Mladík z Karviné měl osahávat nezletilé dívky. Číhal na ně na ulicích a sledoval je

Mladík z Karviné měl osahávat nezletilé dívky. Číhal na ně na ulicích a sledoval je
Ilustrační foto | Zdroj: Štěpán Filip / TN.cz

Karvinští policisté zadrželi mladíka, kterého obvinili z osahávání nezletilých dívek. Nedospělé Karviňačky si měl vždy venku vytipovat, sledovat je a následně se jich začít dotýkat na intimních místech. To se mělo stále opakovat a nabývat na intenzitě. Policie však ještě žádá o pomoc.

Díky spolupráci veřejnosti policie dopadla mladíka, který měl v Karviné na citlivých místech osahávat nezletilé dívky. Ve čtvrtek ho kriminalisté obvinili z pokračujícího pokusu o znásilnění a podali návrh na jeho vzetí do vazby.

"Mladistvému kriminalisté kladou za vinu, že měl osahávat na intimních místech nezletilé a mladistvé dívky v Karviné," sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

Související obsah

"Po vytipování je měl ve venkovním prostředí sledovat, přičemž jeho jednání postupně nabíralo na intenzitě. Aktuálně hovoříme o pěti případech v průběhu srpna a září," popsala, jak si údajně predátor své oběti vybíral a sledoval je.

Vzhledem k nízkému věku napadených dívek spolupracovali karvinští četníci s krajskými kriminalisty a se specialisty na mravnostní delikty. Postupně zmapovali okruh podezřelých.

Související obsah

"Kriminalisté v podstatě nepřetržitě aplikovali různé kriminalistické metody a postupy. Kromě jiného probíhalo průběžné zjišťování a analýza kvanta informací a dat, policisté rovněž tipovali a prověřovali okruh možných podezřelých osob," informovala mluvčí policie o obtížném postupu vyšetřování.

Kvůli tomu, že obviněný mladík není plnoletý, hrozí mu ze zákona jen poloviční trest. "Navíc horní hranice trestní sazby nesmí převyšovat pět let a dolní hranice jeden rok," upřesnila Soňa Štětínská, jaký trest odpovídá v této situaci pokusu o znásilnění.

Související obsah

"Z trestněprávního hlediska je v našem případě pod pojmem znásilnění zahrnuto i intenzivní osahávání na intimních místech přes oděv," vysvětlila mluvčí policie, jak na tento trestní čin právo pohlíží.

"Pokud kdokoliv disponuje informacemi k jakémukoliv obdobnému případu a dosud nekontaktoval policisty, nechť tak v co nejkratší době učiní na bezplatné policejní lince 158," žádá policie o spolupráci veřejnost, aby celý případ pomohla objasnit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz