Domácí

Muži vs. ženy. V obci byly kandidátky rozdělené podle pohlaví

Letošní volby přinesly i jeden kuriózní souboj. V Dolní Cerekvi na Jihlavsku se proti sobě postavily dvě kandidátky – jedna složená z žen a druhá z mužů. Kvůli tomuto souboji měli v obci rekordní volební účast, nakonec souboj skončil tím nejtěsnějším rozdílem.

Jedenáct mužů proti jedenácti ženám. Dolní Cerekev zažila volební souboj pohlaví a každý fandil těm svým. Souboj zajímal skoro každého, volební účast byla skoro rekordní – 60 %.

Nervozita v obci se po ukončení hlasování dala krájet. Bylo to napínavé až do samého konce. Už po dopočítání bylo jasné, že to v Dolní Cerekvi určitě nebude vláda samých žen nebo mužů.

Nakonec zvítězili muži. Dostali o 552 hlasů více. V zastupitelstvu budou mít šest křesel, ženy pět. Starostou se stane nejspíš znovu lídr mužské kandidátky.

Související obsah

​"I když kandidujeme za muže a za ženy, pořád kandidujeme pro Cerekev," řekli TV Nova Zdeněk Dvořák a Alena Houčková – lídři mužské a ženské kandidátky Dolní Cerekev.

Lídr mužské kandidátky se nebude muset při povolebních jednáních dohadovat se svou švagrovou, která se za ženy do zastupitelstva nedostala.

vbo, TN.cz

Komunální volby 2022

Komunální volby, tedy volby do zastupitelstev obcí, měst a městských obvodů, proběhly v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 společně s volbami do Senátu.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz