Domácí

Ulice Rudé armády vadila části obce. Hlasovali o tom, jestli ji přejmenovat

V obci Zvěřínek na Nymbursku lidé v referendu hlasovali o přejmenování ulice Rudé armády. A svými hlasy rozhodli o tom, že ulice se přejmenovávat nebude. Některým obyvatelům se současný název nelíbil kvůli ruské invazi na Ukrajinu, jiní chtěli název zachovat kvůli historii.

Lesní, Nová, Klokaní, Járy Cimrmana nebo Ukrajinských hrdinů – to jsou návrhy názvu ulice, která dnes nese název Rudé Armády. A podle výsledků ankety mezi občany to tak i zůstane.

Pro přejmenování ulice bylo jen 32 ze 130 odevzdaných hlasů. 94 hlasů bylo pro zachování stávajícího názvu, zbytek hlasů byl neplatný.

Mrzelo to pana Vlasáka, který návrh na změnu inicioval. "Ty lidi byli trošičku i zastrašováni místními komunisty, že budou muset být vláčeni po úřadech, vyměňovat občanky a tak. Já si ale pořád myslím, že daleko horší je třeba na té Ukrajině tahat mrtvoly a ty mučený," smutní Oldřich Vlasák.

Související obsah

Opačně to ale vidí paní Zímová, která rozhodně neschvaluje válku na Ukrajině, ale k tehdejší Rudé armádě chová úctu. Výsledek ankety vítá. "To je fantazie, protože doufám, že lidi ve Zvěřínku mají rozum. Můj táta byl v koncentráku a osvobodila ho Rudá armáda. Kvůli tomu jsem to dělala," řekla pro TV Nova.

​Starostka obce Jana Hůlová (SNK) se na kameru vyjadřovat nechtěla, pouze vzkázala přes internetové stránky obce, jaký bude další postup. "Všechny navržené podněty budou předány nově zvolenému zastupitelstvu obce," uvedla. Pokud se tedy nové zastupitelstvo obce bude řídit výsledky ankety, název se měnit nebude.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz