Domácí

Zákulisí voleb: Piráti sledovali sčítání na lodi. V SPD si pochvalovali občerstvení

Přípravy ve volebních štábech v Praze byly ve všech ohledech náročné. A před samotným sčítáním hlasů trvaly několik hodin. Zajistit se muselo nejen zázemí pro politiky a novináře, ale třeba také občerstvení.

Asi nejoriginálnější místo pro volební štáb si vybrali Piráti. Výsledky voleb totiž sledovali z paluby lodi na pražské Vltavě nedaleko Libeňského mostu.

"Piráti jsou symbolicky spojeni s takovou, řekněme, vodní mořskou tematikou, není to poprvé, co máme volební štáb na lodi, a myslím si, že to krásně dokresluje tu atmosféru," vysvětlil europoslanec Marcel Kolaja.

"Je to věc, kterou už jsme takhle měli v roce 2018, byť to byla jiná loď. Dalo by se říct, že je to už taková naše tradice," dodal pražský primátor Zdeněk Hřib.

Ve volebním štábu Svobody a přímé demokracie bylo hlavně hodně dobrého jídla a pití. "V SPD na rautu rozhodně nešetřili. Obložené housky jsou krásně měkké a ovoce čerstvé," potvrdil na místě reportér TV Nova Jan Zálužský.

Související obsah

​I strana Starostů a nezávislých si dala na přípravě zázemí záležet. Do jídelníčku zahrnuli teplou i studenou kuchyni. "Máme tady saláty, abychom byli zdraví. Máme tady dortíky, slané, sladké, máme tady croissanty," vyjmenoval Lukáš Hlavatý ze společnosti Global Catering. Volební štáb se připravoval už od osmi hodin ráno.

"Jsme sem museli natahat techniku, připravit tedy pro všechny podmínky, pro novináře jako pro televize, rozhlas, takže to nebylo úplně jednoduché," dodala mluvčí hnutí STAN Sára Beránková.

Související obsah

​Zázemí podle novinářů nebylo ve štábu hnutí ANO takové, jak by si ho představovali. Hnutí tím tak asi chtělo ukázat, že začalo šetřit.

V koalici TOP 09, ODS a KDU-ČSL nebyla nouze ani o alkohol. "Na výběr tady návštěvníci mají buď lahvové pivo anebo rozlévané červené a bílé víno," popsala občerstvení reportérka Lucie Hlubučková. Sčítání hlasů a volební výsledky budou ve volebních štábech sledovat až do pozdních nočních hodin.

TN.cz, vbo

Komunální volby 2022

Komunální volby, tedy volby do zastupitelstev obcí, měst a městských obvodů, proběhly v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 společně s volbami do Senátu.

Senátní volby 2022

Volby do Senátu Parlamentu České republiky se uskutečnily 23. a 24. září 2022, první kolo proběhlo společně s komunálními volbami. Druhé kolo senátních voleb se uskutečnilo v termínu 30. září až 1. října.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz