Zahraničí

Pocta pro Eltona Johna. Ocenili ho v Bílém domě

Joe Biden s manželkou pozvali britského zpěváka Eltona Johna do Bílého domu a jménem amerického lidu ocenili jeho hudební i charitativní zásluhy. Zpěvák také před sídlem amerického prezidenta koncertoval na počest lidí bojujících s nemocí AIDS či zdravotníků. A v závěru vystoupení ho Biden překvapil, když mu udělil Národní medaili za humanitní vědy.

V pátek večer se akce na počest lidí bojujících proti AIDS proměnila ve večer na počest zpěváka Eltona Johna. Joe Biden ho ocenil za to, že svým chováním inspiruje lidi, aby se vzepřeli proti nespravedlnostem.

"Během své kariéry našel Elton svůj hlas, kterým pomáhal ostatním. Svou nadějí se zapsal do historie. A Eltone, jménem amerického lidu ti děkuji. A myslím to upřímně, děkuji ti, že jsi pohnul duší našeho národa," řekl slavnému zpěvákovi americký prezident.

Zpěvák nevěřícně koukal do davu lidí a jen těžko hledal slova. "Neumím moc dobře přijímat komplimenty, ale je úžasné být tady mezi tolika lidmi, kteří pomohli mé nadaci AIDS. To jsou pro mě hrdinové. Bůh vám žehnej. Pojďme si poslechnout trochu hudby. Ta nás přece spojuje," uvedl Elton John.

Související obsah

​Během večera promluvila i první dáma. "Oslavujeme Eltonovu muziku, ale oslavujeme i vás, každý den, to vy jste důležitý nástroj tvorby hudby," prohlásila Jill Bidenová. V Americe legendární zpěvák ještě nějaký čas zůstane, má zde rozlučkové turné, které začalo už v červenci.

Elton má šlechtický titul Sir – ten mu dala zesnulá královna Alžběta II. v roce 1998. S panovnicí zpěvák udržoval po celý život velmi dobré vztahy. Svou nejznámější píseň "Candle in the Wind" předělal v roce 1997 na počest princezny Diany, která v tom roce tragicky zemřela. Nahrávky se prodalo neuvěřitelných 33 milionů kusů.

TN.cz, vbo, Karolína Picková
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz