Domácí

Po smrti příbuzné měli přijít o byt. Rodiče i s malými dětmi skončili ve stanu v lese

Ještě minulý týden měli střechu nad hlavou, po smrti babičky se však ze ženy, jejího partnera a dvou malých dětí měli náhle stát bezdomovci. Příbuzní tvrdí, že museli opustit sociální byt a začít si hledat útočiště jinde. Nakonec skončili v pražském Kunratickém lese, kde jejich stany v pondělí nad ránem objevili strážníci.

Nejprve se museli vyrovnat se ztrátou blízké příbuzné. Vzápětí i s faktem, že přišli o místo k bydlení. A to navíc v době, kdy se venku začíná prudce ochlazovat. Žena i s partnerem a dvěma potomky měla ještě do minulého týdne žít v sociálním bytě u své matky. Nyní tvrdí, že babička dětí v sobotu zemřela, a rodina tak skončila na ulici.

Život se příbuzným náhle obrátil vzhůru nohama. Netušili, kam mají jít. Útočiště nakonec našli v Kunratickém lese, kde je později objevila hlídka městské policie.

Související obsah

​"Během hlídkové činnosti zaměřené na výskyt osob bez domova objevili v Kunratickém lese strážníci (psovodi) dvě natažené celty mezi stromy, pod nimi dva stany a před nimi dva dětské kočárky. Z improvizovaného přístřeší vyšla žena s mužem a byl slyšet štěkot psa uvnitř. Na dotaz hlídky ohledně dětských kočárků přiznala, že ve stanu bydlí se dvěma dětmi ve věku 2,5 a 4,5 roku," popsala mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová. "Na místo byla přivolána hlídka státní policie, která si celou věc převzala," dodala.

"Mohu potvrdit, že jsme dnes po třetí hodině ranní od městské policie převzali tento případ, kdy v Kunratickém lese byly nalezeny dvě nezletilé děti i s matkou. Policisté kontaktovali pracovnici orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), která našla náhradní ubytování. Celou věc jsme předali správnímu orgánu k prošetření," sdělil TN.cz mluvčí policie Richard Hrdina.

Zhruba před měsícem zachránili strážníci také ženu se sedmiletým a šestiměsíčním dítětem, na jejíž úkryt náhodou narazili při prohledávání sutin demolovaného domu. Trojice se skrývala v otřesných podmínkách, i v tomto případě příbuzní skončili v péči OSPODu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz