Domácí

Dala si jitrnici a začala rodit. Mareček přišel na svět za dramatických okolností

Dala si jitrnici a začala rodit. Mareček přišel na svět za dramatických okolností
Mareček | Zdroj: ZZS Středočeského kraje

Mareček je zdravý dvoutýdenní chlapeček. Jeho porod dal ale mamince pořádně zabrat. Gynekolog jí řekl, že se synovi na svět ještě nechce, ale o pár hodin později už se na něj začal drát. A tak se rozjelo drama se šťastným koncem.

Dojemný příběh poslal středočeským záchranářům pan Zamazal, ti ho pak zveřejnili na sociálních sítích. "To by jen tak nějaký scenárista nevymyslel," směje se pyšný tatínek dvoutýdenního Marečka.

"Manželka byla na kontrole a z ordinace mi psala, že na porod si ještě chvíli počkáme, takže si zatím žádnou dovolenou brát nemám. Večer uložila naše dvě děti a k večeři si dala jitrnici," popisuje.

Jenomže záhy to vypuklo. Kolem jedenácté večer začala cítit bolesti a o půl hodiny později se snažila manželovi dovolat do práce. "Jsem hasič, měli jsme zrovna napilno, nakonec mě sehnala až krátce před půlnocí přes ústřednu. Mezitím zavolala rodičům, kteří bydlí u Frýdlantu, že to vypadá na porod, a tak aby raději vyrazili nám pohlídat děti," pokračuje pan Zamazal.

Související obsah

Když se dozvěděl, že jeho žena už rodí, rychle za ní spěchal. Doma ji našel sprchovat se ve vaně. Hned vytočil tísňovou linku, na které až do příjezdu sanitky dostával instrukce, jak manželce nejlépe pomoci. "Přijel jsem o půl jedné v noci, v jednu hodinu a pět minut už paní doktorka a ostatní záchranáři přivedli miminko na svět. Syn měl omotán pupečník dvakrát kolem krku, ale vše dopadlo výborně. Nakonec mi manželka řekla, že ze tří porodů se po tomhle cítí úplně nejlíp," vypráví.

"Před všemi smekám, díky přístupu operátorky i posádek jsme věřili, že vše dopadne dobře. Velké díky patří i mé manželce, že tuto dost nestandardní situaci krásně zvládla. Jsme moc šťastni, že vše dopadlo výborně. Manželka a Mareček už jsou doma," uzavírá.

Na Slovensku se narodila dvojčata. Každé z nich přišlo na svět jiným způsobem (8/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz