Domácí

Nehoda na Tachovsku. Řidiče zradila navigace, s kamionem uvázl na lávce pro pěší

V pondělí krátce po poledni vyjížděli tachovští hasiči ke kuriózní dopravní nehodě. Nedaleko Ústí, které je částí obce Kočov, uvázl na dřevěném můstku přes řeku Mži kamion, který jel z obce Pavlovice do Brodu nad Tichou pro vajíčka. Z Pavlovic do Ústí ale nevede silnice, pouze polní a lesní cesta.

O tom, že zkracovat si cestu se nemusí pokaždé vyplatit, se v pondělí přesvědčil řidič náklaďáku, který mířil z Pavlovic do Brodu nad Tichou. Tam chtěl naložit do vozu vajíčka. Aby byl v cíli rychleji, rozhodl se vzít to zkratkou po polní a lesní cestě z Pavlovic do Ústí. Podle řidičových slov mu tuto trasu navíc vybrala i navigace.

Problém nastal v okamžiku, kdy se kamion blížil k řece Mži. Když řidič spatřil dřevěný můstek, který protíná řeku, bylo mu jasné, že tudy nemůže projet. Kluzký povrch mu však znemožnil včas zastavit vůz, se kterým tak najel na můstek, kde uvázl.

Související obsah

​"Můstek přes Mži není absolutně dimenzován na přejezd těžké techniky, jde spíš o pěší lávku. Do řeky jsme nainstalovali norné stěny kvůli případnému úniku pohonných hmot, z kamionu jsme pak přečerpali asi 460 litrů nafty," sdělil redakci TN.cz mluvčí hasičů Plzeňského kraje Petr Poncar s tím, že dopravce si zajistil soukromou firmu, která kamion vyprostí v úterý.

"Řidič na polní cestě musel vidět ceduli se zákazem vjezdu vozidel nad 3,5 tuny, což prokazatelně porušil. Nájezdem kamionu došlo k poškození lávky. Řidič neutrpěl žádné zranění, dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Na místě dostal v příkazním řízení sankci ve výši dvou tisíc korun," informovala TN.cz mluvčí krajských policistů Iva Vršecká.

​Dálnice se proměnila v pivní lázně. Nad nehodou kamionu by štamgasti zaplakali:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz