Zahraničí

Rakousko zpřísní kvůli migrantům hraniční kontroly. Inspirovalo se Českem

Rakousko zpřísní kvůli migrantům hraniční kontroly. Inspirovalo se Českem
Hraniční přechod Jarovce-Kittsee | Zdroj: Profimedia

Česká republika není jedinou zemí, která zpřísňuje kontroly na hranicích se Slovenskem. Toto opatření zavedlo také Rakousko. Důvodem je podpora obrany proti imigrační vlně, která v posledních týdnech zesílila.

Rakousko začne od čtvrtka kontrolovat všechny hraniční přechody se Slovenskem. Nařízení začne platit s úderem půlnoci. Rakouská vláda se k tomuto kroku uchýlila kvůli narůstajícím případům pašování lidí. Pašeráci vozí migranty právě přes Slovensko.

Podle portálu DerStandard oznámil rozhodnutí rakouský ministr vnitra Gerhard Karner. "Je důležité, abychom reagovali dříve, než zareagují pašeráci. Musíme jejich příchodu zabránit odstrašovacími prostředky," uvedl.

Související obsah

K opatření se Rakousko rozhodlo krátce poté, co podobný krok v pondělí oznámila i Česká republika. Právě postupem ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) se rakouská vláda inspirovala. Kontroly mají být krátkodobé, čeští pohraničníci je budou provádět zatím pouze deset dní, skončit by tedy měly příští sobotu. 

Imigrační situace v Česku je v letošním roce o poznání horší než v předchozích letech. Jen od června zadržela policie přes 9 tisíc nelegálních migrantů. Za celý loňský rok přitom počet migrantů sotva přesáhl tisícovku.

Hraniční kontroly u Slovenska budou bránit před ilegální migrací. Je to celoevropský problém, řekl Havlíček. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz