Zahraničí

Střelba v americké Filadelfii. Po cestě z fotbalového zápasu zemřel chlapec

Tragédie se stala v úterý odpoledne v americké Filadelfii. Při střelbě u střední školy zahynul 14letý chlapec. Další tři mladiství museli být se střelnými zraněními převezeni do nemocnice a čtvrtý byl lehce zraněn. Pachatelé měli na skupinu začít střílet z auta.

Hrůzný konec mělo úterní fotbalové utkání na hřišti za střední školou v americké Filadelfii. Krátce před pátou hodinou odpoledne se odtamtud začaly ozývat výstřely. Ke skupince mladistvých přijelo auto, z něhož útočníci stříleli svými zbraněmi.

Auto se dvěma lidmi z místa okamžitě odjelo. Jeden 14letý chlapec na místě zemřel, další tři děti ve věku 14 až 17 let skončily se zraněními v nemocnici. Čtvrtý zraněný student utrpěl jen lehká zranění, kulka jej totiž pouze škrábla, píše CNN.

Související obsah

Policie zatím žádné podezřelé nezatkla. Podle předběžných odhadů šlo o dva střelce, motiv není zatím známý. Postřelení mladíci byli údajně členy juniorského fotbalového týmu. "Pro to, co se zde stalo, nejsou slova. Další mladý život byl zkrácen zbytečným násilím," řekl starosta Filadelfie Jim Kenney.

Kenney v úterý také podepsal vyhlášku, která zakazuje zbraně ve veřejných rekreačních zařízeních. "Řeknu to znovu: školy, rekreační centra a veřejné prostory musí být bezpečné. Násilí musí přestat a zbabělci, kteří ho používají, se musí za své činy zodpovídat," prohlásil Kenney.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz