Domácí

Myslivec na Pardubicku postřelil kolegu. Hrozí mu 4 roky vězení

Kriminalisté začali po roce stíhat myslivce, který postřelil svého kolegu u Slepotic na Pardubicku. Nehoda se podle nich stala ve chvíli, kdy zemědělci dosekávali kukuřici a trojice mužů pronásledovala škodnou. Vyšetřování trvalo dlouho, protože policie čekala na znalecký posudek.

Záchranáři zajeli prakticky až do kukuřice, aby zraněného muže naložili. Zemědělcům zbývalo dosekat pár metrů čtverečních, vtom se objevila trojice myslivců. Střílelo se asi jen 300 metrů od obydlených domů.

Pálilo se ze zbraně, která dokáže skolit i 90kilového kance. První rána skolila mezi klasy škodnou – psíka mývalovitého. Další rána zasáhla muže s kamizolou. Náboj zůstal zaklíněný v lýtku. Policie myslivce, který vystřelil, následně začala stíhat.

Podle mluvčího pardubických záchranářů Aleše Malého byl muž během transportu do chrudimské nemocnice při vědomí. Žádný z myslivců nebyl pod vlivem alkoholu. I přesto policie muži zbraň zabavila.

Související obsah

Aby se něco podobného nestalo, platí řada základních pravidel. Například zvládnout bezpečnou manipulaci se zbraní a na nikoho nemířit. "Střelec nesmí vystřelit na zvěř, kterou bezpečně nerozezná," řekl k incidentu pardubický myslivec Aleš Obst. 

"Muže jsme obvinili z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a hrozí mu 4 roky za mřížemi," uvedla Dita Holečková, mluvčí pardubické policie. 

Vyšetřování střelby trvalo rok. Údajně z toho důvodu, že kriminalisté čekali na znalecký posudek z oboru zdravotnictví. Bez něj nemohli případ uzavřít.

Jak se chovat v lese? Myslivec řekl, čeho se vyvarovat:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz