Domácí

Tragická nehoda na Šumpersku. Při srážce vlaku s dodávkou zemřel řidič

Tragická nehoda na Šumpersku. Při srážce vlaku s dodávkou zemřel řidič
Vlak se srazil s dodávkou | Zdroj: Správa železnic

Tragicky skončila ve čtvrtek nehoda na Šumpersku, při níž se srazil vlak s dodávkou. Řidič vozu na místě zemřel.

Nehoda se stala ve čtvrtek krátce před půl osmou hodinou ráno na železničním přejezdu v obci Postřelmov na Šumpersku. "62letý řidič dodávky zřejmě přehlédl signál a nedal přednost projíždějícímu osobnímu vlaku," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Jednalo se o světelný přejezd bez závor. Šofér dodávky na místě zemřel. "Původně jsme tam posílali i letecké záchranáře. Po příjezdu pozemní posádky na místo bylo jasné, že jde o smrtelné zranění. Vrtulník jsme následně stáhli," řekla TN.cz mluvčí záchranářů Lucie Mikisková.

Související obsah

Nikdo další se nezranil. Policisté podrobili strojvedoucího dechové zkoušce, ta byla negativní. Vyšetřovatelé vyčíslili škodu na 650 tisíc korun. "Okolnostmi nehody se zabýváme," doplnila Zajícová.

Po dobu vyšetřování byl provoz na trati zastaven. "Podařilo se jej obnovit krátce před 11. hodinou," uvedl mluvčí Správy železnic Jan Nevola.

Vážná nehoda se ve čtvrtek stala také na Svitavsku. Šlo o střet dvou kamionů a osobního vozu. Dva lidé se zranili, z toho jeden těžce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz