Domácí

Drama na železnici! Vlak začal hořet, cestující museli být evakuováni

Drama na železnici! Vlak začal hořet, cestující museli být evakuováni
Požár je pod kontrolou Zdroj: HZS JMK

Cestující ve vlaku, kterému se podařilo zastavit v obci Vranovice, vyděsil ve čtvrtek dopoledne oheň. Ten zachvátil jeden z vagónů. Ze soupravy bylo evakuováno 40 lidí. Nikdo se naštěstí nezranil.

Čtvrteční dopoledne bylo na českých železnicích velmi krušné. Krátce po osmé hodině ráno začalo hořet ve vlaku projíždějícím přes Vranovice. Na tamním nádraží se strojvedoucímu naštěstí podařilo zastavit.

Cestující tam soupravu s hořícím vagónem rychle opustili. "Koordinovali jsme evakuaci zhruba 40 osob," řekl policejní mluvčí David Chaloupka. Nikdo z nich se při požáru naštěstí nezranil.

"Došlo k požáru jednoho z vagónů během jízdy vlaku. Zahájili jsme hasební práce. Nasadili dva vodní proudy a požár jsme dostali poměrně rychle pod kontrolu. Oheň poškodil část vagónu," dodal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Související obsah

Škody zatím nejsou známy a příčina požáru je předmětem vyšetřování. "Ještě před naším příjezdem byla první informace, že hoří odpad na toaletě vagónu, odkud se měl ten požár dále šířit. Nicméně vyšetřovatel musí zjistit, jestli tomu tak skutečně bylo," uzavřel mluvčí.

Jen o pár minut později málem došlo ke srážce pendolina a osobního vlaku u Zábřehu. Obě soupravy se naštěstí podařilo zastavit zhruba 50 metrů od sebe. I tato mimořádná událost je předmětem vyšetřování.

Řidič nákladního auta se na železničním přejezdu srazil s vlakem (07/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz