Domácí

Strážníci našli ženu s tříměsíčním miminkem v lese. Umývala ho u babičky

Strážníci našli ženu s tříměsíčním miminkem v lese. Umývala ho u babičky
Tříměsíční miminko žilo s matkou v lese | Zdroj: Městská policie Ostrava

V lese v ostravské části Stará Bělá našli strážníci ve středu odpoledne tábořiště. Zjistili, že ho založila žena, která tam žije i se svým tříměsíčním miminkem. Dítě je naštěstí v pořádku.

Strážníci spatřili během svátečního odpoledne kouř v lese v ostravské Staré Bělé. Na místě pak našli dva provizorně vyrobené stany a čtyři dospělé lidi. K velkému překvapení městských policistů tam byl i kočárek se zhruba tříměsíčním miminkem.

Matka podle svých slov dítě přivedla na svět na Slovensku, odkud po nějaké době odjela. "Tříměsíční kojenec nejevil známky zanedbané péče, týrání či nemoci," uvedla na svých webových stránkách ostravská městská policie. Muži zákona zjistili, že žena chodila miminko umývat ke své matce, babičce dítěte.

Související obsah

​​Městští policisté se okamžitě obrátili na pracovníky orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Ti kojence zatím svěřili právě jeho babičce.

Rodinu přežívající v podobně těžkých podmínkách našli strážníci i toto pondělí nad ránem v Kunratickém lese. Tam se rodina skrývala po smrti babičky a nuceném opuštění sociálního bytu. I tento případ už řeší OSPOD. 

Malé dítě spadlo z výšky do Chrudimky. Kolemjdoucí pro něj skočil:

hš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz