Zajímavosti

Kubišová ztrácí chuť do života. Přeju si svatý pokoj, řekla

Marta Kubišová brzy oslaví už 80. narozeniny. Legendární zpěvačka při té příležitosti potěší své fanoušky hned několika akcemi, kde s ní mohou životní jubileum oslavit. Při příležitosti té první ji reportér pořadu Život ve hvězdách vyzpovídal v dojemném rozhovoru.

Zpěvačka Marta Kubišová v dojemné zpovědi řekla, co by si přála ke svým 80. narozeninám. "Jenom svatej pokoj," říká s úsměvem Kubišová a dodává, že od ledna nedělá nic jiného než bilancování. "Došla jsem k tomu, že jsem opravdu kaskadér. Opravdu jsem se do toho bilancování zapojila až moc k těm osmdesátinám," míní zpěvačka.

Oslav ji čeká skutečně spousta. "Myslím, že budu ráda, že jsem ráda. Ale musím být od doktorů puštěná, musím si dávat pozor, co jím. Do neděle jsem měla tu bezezbytkovou dietu, to mě zbavilo chuti do života," popisuje Kubišová.

Související obsah

Zpěvačka se potýkala s nepříjemnými zdravotními problémy, objevila se u ní akutní perforace střev a musela na operaci. "Oni mě teprve doktoři projedou těmi správnými přístroji," říká Kubišová s tím, že se cítí dobře. "Trochu mi teď chyběl jeden prášek, to se doplnilo po týdnu a je to dobré," podotýká.

​Při nemoci ji drželi nad vodou ti nejbližší, především pak dcera Káťa. "Moje dítě mi dělá radost, i když občas od ní mám mráčky. A také o ni mám starost, i když už je jí dost let. A pak také ještě zvířata," říká Kubišová. 

Související obsah

A šťastnou ji dělá, i když vzpomíná na krásné životní momenty, třeba na dětství. "Akorát mi tam už chybí bratr, který byl mladší, ale prostě vzal to s přáteli ze života velmi rychle. Ale pamatuji si, že to byly ty nejkrásnější chvíle, že jsme seděli na stromě a jedli jsme třešně," prochází vzpomínky zpěvačka.

​Kubišová, která se díky písni Modlitba pro Martu stala symbolem sametové revoluce a okupace, už dnes o období, kdy nesměla vystupovat, příliš nemluví. "To si nemůžu troufnout říct, protože jsem byla upozorněna, že mají všude zvědy. Kdybych o tom nějakým způsobem začala mluvit, o těch sedmi letech, že by znova přišla žaloba. Ať si to každý přebere, jak chce," uzavírá téma.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz