Domácí

Policie odhalila stovky nelegálních migrantů. Nápor na hranici neustává

Druhým dnem pokračují na více než 250 kilometrů dlouhé česko-slovenské hranici kontroly. Policisté za čtvrtek odhalili stovky ilegálních migrantů a několik převaděčů.

Nápor na česko-slovenské hranici neustává ani po znovuzavedení kontrol. V Jihomoravském kraji policisté od čtvrteční půlnoci do páteční sedmé hodiny ranní zadrželi 327 ilegálních migrantů, v sousedním Zlínském kraji to bylo 115.

Tam skupinky běženců přešly přes hranice v okolí Brumova – u Bylnice, Francovy Lhoty nebo Žítkové. Přibývá i počet zadržených převaděčů, od čtvrteční půlnoci jich bylo 15. Hranici už druhým dnem střeží asi 500 policistů. Ti na východ Moravy přijeli z celé České republiky, vláda odhaduje, že jen desetidenní zavedení kontrol vyjde na 20 milionů korun.

Související obsah

Pokuta až 50 tisíc korun hrozí těm, kdo překročí česko-slovenskou hranici mimo oficiální hraniční přechody, těch je momentálně v provozu 27. Nejsou to tedy jen silniční, ale i říční a železniční. V příštím týdnu by se mělo rozhodnout, jestli tento režim bude na naší východní hranici trvat dál.

Jiří Urbánek, kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz