Domácí

Převaděč se měl snažit vytlačit policii ze silnice. Zraněných je 21 lidí včetně dětí

Vážná nehoda se odehrála na hranicích se Slovenskem. V Břeclavi podle policie ujížděl převaděč, a měl se navíc snažit vytlačit služební vozidlo ze silnice. Nakonec havaroval. Na místě je velké množství zraněných.

"Aktuálně došlo k pronásledování dodávky s migranty, kdy měl převaděč v Břeclavi vážnou nehodu," informovala v sobotu ráno policie na twitteru. "Během ujíždění se snažil pronásledující služební vozidlo dokonce vytlačit ze silnice," dodala.

U nehody zasahovali i zdravotníci a hasiči. V dodávce jelo 30 lidí. "Na místě jsme ošetřili 21 lidí, šest z nich je zraněných těžce, zbytek středně těžce či lehce," řekla TN.cz mluvčí záchranářů Michaela Bothová. "Mezi zraněnými je i pět dětí," dodala. Ošetřované převezli záchranáři do nemocnic.

Podle policistů se při nehodě zranily desítky lidí. "Převaděče jsme zadrželi a po výslechu za přítomnosti tlumočníka a zjištění všech okolností případu bude upřesněna právní kvalifikace jeho jednání," uvedla policie.

Související obsah

"Na místo jsme poslali 14 prostředků včetně velkokapacitní sanitky, několik lékařů, inspektora provozu záchranné služby i vrtulníku," poznamenala Bothová. Jednalo se podle ní o mimořádnou situaci druhého stupně. "Nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Asistovali jsme ZZS (zdravotnické záchranné službě, pozn. red.) při ošetření raněných," sdělili hasiči na twitteru.

Kontroly na hranicích se Slovenskem probíhají od čtvrtka. Hned první den se dokonce poblíž přechodu Brumov-Bylnice střílelo. "Až varovné výstřely policistů z pražské SPJ (Speciální pořádková jednotka, pozn. red.) zastavily dnes nad ránem převaděče, který převážel 15 migrantů," uvedli ve čtvrtek policisté na twitteru. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz