Zahraničí

Obklíčili jsme 5 000 ruských vojáků, tvrdí Ukrajinci. Mají tři možnosti, vzkázali

Ukrajinské jednotky obklíčily město Lyman. Na východě země se podle armádního mluvčího Kyjeva Serhije Čerevatého ocitlo asi 5 000 ruských vojáků v obklíčení.

"Ruští vojáci žádali své velení o povolení stáhnout se, ale byli odmítnuti. V obklíčení je přes 5 000 ruských vojáků," informoval podle portálu RBC-Ukrajina gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj.

"Ruská jednotka v Lymanu je obklíčena. Osvobozeny jsou osady Jampil, Novoselivka, Šandrigolovo, Drobyševe a Stavky," sdělil podle agentury Reuters Čerevatyj. "Někteří se vzdávají, mají hodně zabitých a zraněných, operace ale ještě neskončila," prohlásil o obklíčených ruských vojácích.

Podle Hajdaje mají Rusové v Lymanu teď tři možnosti. "Mohou se pokusit buď prorazit, vzdát se, nebo umřít společně," řekl Hajdaj ve vysílání luhanského rádia FreeDom, upozornil deník Ukrajinska Pravda. Něco takového se podle něj nikdy v minulosti nestalo. Všechny cesty pro zásobování jsou odříznuty, oznámil.

Související obsah

O možném úspěchu u Lymanu, který se nachází v Luhanské oblasti, mluvili už v pátek analytici z Institutu pro studium války (ISW). "Ukrajinské síly pravděpodobně ovládnou či obklíčí Lyman v příštích 72 hodinách," napsali.

Lyman používají Rusové jako dopravní uzel pro zásobování operace na severu Doněcké oblasti. Velká porážka by mohla přijít den poté, co ruský prezident Vladimir Putin ohlásil anexi Luhanské, Doněcké, Chersonské a Záporožské oblasti.

Putin v pátek potvrdil anexi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz