Zajímavosti

Slzy u hrobu Karla Gotta. Největší fanynka tam vyrazila už po půlnoci

Už jsou to tři roky od smrti legendy české populární hudby. Stovky fanoušků dnes přišly zapálit svíčky na hrob Karla Gotta na pražských Malvazinkách. Mezi prvními, kdo uctil jeho památku byl prezident Miloš Zeman. Mnohonásobný Zlatý slavík zemřel 1. října 2019 ve věku 80 let.

Smutek, pláč a slzy. K hrobu Karla Gotta dorazili fanoušci od nás i ze zahraničí. Byly jich stovky.

"Na Karla nejde zapomenout, to je prostě náš Karel a bez Karla je ten život takový smutnější. Byl můj nejoblíbenější zpěvák, měla jsem ho od mládí ráda," vyprávěli. "Tady prostě chybí a od té doby, co tu není to je všechno nějak špatně," posteskli si.

Zavzpomínat na svůj idol do Prahy přijela až ze Slovenska i paní Žilíková. Jako květinářka každý rok na památku Mistra vytváří originální kytice. Letos ji doplnila o gramofonovou desku, jak jinak než tu Karla Gotta.

Související obsah

"My jsme se do Prahy vypravili o půl jedné v noci. On pro mě moc znamená, od malička jsem ho poslouchala, prostě to je moje srdcová záležitost," svěřila paní Žilíková.

Karel Gott během života vydal zhruba tři stovky alb a nazpíval na dva a půl tisíce písní. Díky nezapomenutelnému talentu skal i velké množství hudebních cen, mimo jiné i 42 Zlatých slavíků.

"Tak s tím jsem opravdu nepočítal," zněla jeho legendární věta, se kterou sošky téměř vždy přebíral.

Karel Gott zemřel před třemi lety ve věku 80 let.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz