Domácí

Senior ležel tři dny ve vaně. Zachránily ho obavy sousedky

Ve středu ráno vyjížděla hlídka strážníků do jednoho z bytů v Ostravě-Michálkovicích, kde bydlel 67letý senior. Jeho sousedka si všimla, že muž již několik dní nevyšel z bytu.

Sousedce připadalo podezřelé i to, že muž má před barákem zaparkované auto. Proto neváhala a kontaktovala tamní policii. Obrátila se přímo na strážnici Hanu Jendrykovou a požádala ji o pomoc. O případu informují strážníci v tiskové zprávě.

Strážnice se společně s dalšími kolegy vydala na místo situaci prověřit. Po chvilce se hlídce podařilo navázat s mužem kontakt.

Senior strážníkům sdělil, že již třetí den leží ve vaně. V koupelně mu navíc byla zima. Muž byl velmi oslabený a bez cizí pomoci se nedokázal dostat ven.

Související obsah

Strážníci na pomoc přivolali hasiče, kteří vstup do bytu zajistili pomocí okna v koupelně. Na místo byla přivolána i záchranná služba. Senior neutrpěl žádné zranění, byl ale převeden do Městské nemocnice v Ostravě na pozorování.

"Paní znám osobně, jako mnoho dalších občanů v mém okrsku. Jsem moc ráda, že mám její důvěru. Ještě více mě ale těší, že díky jejímu telefonátu jsme pomohli seniorovi, který ležel tři dny bez pomoci ve vaně," uvedla k případu strážnice Jendryková.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz