Zahraničí

Děsivý nález na Slovensku: Archeologové objevili masový hrob plný bezhlavých těl

Děsivý nález na Slovensku: Archeologové objevili masový hrob plný bezhlavých těl
Byl objeven masový hrob | Zdroj: Ivan Cheben a Matej Ruttkay, Archeologický ústav SAV, v. v. i.

Slovenští archeologové objevili hrůzný nález masového hrobu z doby kamenné. Většině obětí chyběla hlava, mnoho z nich byli navíc mladiství. Podle odborníků mohlo jít o rituální vraždy.

Nedaleko města Vráble na Slovensku objevil tým německo-slovenských archeologů ostatky 35 lidských těl. Podle odborníků mohly být poslední chvilky života těchto obětí mimořádně kruté.

Pravděpodobně se jedná o oběti kultu z doby kamenné, které byly usmrceny během obřadů. Většině z 35 těl v masovém hrobě navíc chyběla hlava.

"Těla původně ležela v různých polohách – na zádech, na břiše, na boku, některé v takové žabí poloze," popisuje nález antropoložka Zuzana Hukeľová ze Slovenské akademie věd.

Související obsah

Zarážející je mimo jiné i to, že podle dosavadního zkoumání patří nalezená těla adolescentům. Na místě byla objevena i lebka kojence. Součástí nálezu byly i zuby, které údajně mohly být součástí jakýchsi amuletů.

Archeologové zkoumají oblast v západní části Slovenska už sedmou sezónu. Naleziště pochází z doby přibližně mezi roky 5250–4950 před Kristem. Podle vědců jde o jedno z největších středoevropských rolnických sídlišť z mladší doby kamenné.

Archeologové v Pompejích objevili neobvykle zachovalou kostru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz