Zahraničí

Trump žaluje televizní stanici za pomluvy. Požaduje miliardy jako odškodnění

Bývalý americký prezident Donald Trump žaluje televizní stanici CNN za pomluvu. Je přesvědčený, že televize se snaží o jeho politickou porážku. Jako odškodnění požaduje v přepočtu téměř 12 miliard korun.

Politik a podnikatelský magnát v pondělí vypověděl u soudu na Floridě, že zpravodajská stanice CNN vede proti němu kampaň plnou pomluv a urážek na cti. Upozornil také na to, že toto médium je nejsledovanější v celých Spojených státech amerických a svou moc využívá k jeho zničení.

Intenzita nenávistné kampaně se podle Trumpa v poslední době zvýšila, proto se rozhodl podat žalobu. Dlouhodobě se mluví o tom, že Trump bude v roce 2024 opět kandidovat na prezidenta, takže jakákoliv kritika, která zazní v televizi, se mu vůbec nelíbí.

Související obsah

"Kromě toho, že CNN jednoduše vyzdvihovala veškeré negativní informace o žalobci a ignorovala veškeré pozitivní informace o něm, snažila se využít svého obrovského vlivu údajně jako 'důvěryhodný' zdroj zpráv k očernění žalobce v myslích svých diváků a čtenářů za účelem jeho politické porážky," stojí v žalobě.

Exprezident si v žalobě dále stěžuje, že ho CNN často označuje hanlivými slovy jako rasista, ruský lokaj či buřič a připodobňuje ho k Hitlerovi. Vysoké odškodnění zdůvodňuje tím, že mu televize zhoršila nejen pověst, ale také mu uškodila duševně, protože po celou dobu cítí bolest, ponížení a duševní utrpení.

Žaloba přichází krátce po ostře sledovaném rozhovoru Donalda Trumpa pro Fox News, ve kterém moderátorovi řekl, že války s médii jsou zbytečné a berou mu drahocenný čas na rodinu. Proto má teď v plánu být s médii zadobře. Žalobou svůj úmysl ale příliš nepotvrdil.

ls, Karolína Picková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz