Krimi

Zloději měli vykrást více než 50 garáží a domů. Způsobili škodu za 1,5 milionu

Více než 50 vykradených garáží a bytových domů má podle kriminalistů na svědomí pětičlenná skupina, která řádila v Praze a v okolí Litoměřic. Způsobit měla škodu nejméně za jeden a půl milionu korun.

Některé z akcí zlodějského gangu zachytily bezpečnostní kamery v garážích, záběry také pomohly s dopadením podezřelých. Na jednom záznamu je vidět, jak po chodbě domu prochází muž, který zamíří do garáží. Tam nakráčí k vratům, otevírá je a pouští dovnitř osobní auto s komplici. Pak už jim nic nebrání vzít si, co chtějí.

Gang podle policistů kradl hlavně sady kol od aut, stavební nářadí, elektroniku nebo motorky. Aby jednu takovou z garáže bez většího hluku dostali, neváhali přijet dodávkou a zacouvat si ke garáži.

Související obsah

Kriminalisté skupině přičítají 50 vloupaček, při kterých měla okrást kolem 80 lidí. Celková škoda je vyčíslena na jeden a půl milionu korun, ve skutečnosti ale může být mnohem vyšší. Parta prý řádila hlavně v Praze 9, na východě od Prahy a také v okolí Litoměřic.

Většina těch mužů jsou podle policistů protřelí kriminálníci. Často měnili bydliště i vozy, ve kterých se pohybovali. Nakonec jim to ale nebylo nic platné a jsou obviněni z krádeže, poškození cizí věci či porušování domovní svobody. Nakradené věci, které se u nich podařilo zajistit, policisté vrátili nebo vrátí majitelům.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz