Domácí

Radní chceme bez trestního stíhání a na plný úvazek, tvrdí Hřib

Proč je jednání s Piráty v Praze údajně obtížné? A neskončí vítězná koalice SPOLU s hnutím ANO? To jsou některé z otázek, na které se Bára Divišová ve středu v pořadu Napřímo na TN Live ptala dosluhujícího pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti).

"Měli bychom se snažit dohodnout, kvůli tomu nás voliči zvolili," začal Zdeněk Hřib (Piráti) rozhovor. O tom, kdo by měl být primátorem, se ovšem příliš bavit nechtěl. "To rozdělování židliček bychom měli nechat až na konec," dodal s tím, že si ale neumí představit, jak by Bohuslav Svoboda (ODS) dokázal vykonávat funkci primátora, poslance a lékaře zároveň. "Chceme, aby všichni radní pracovali pro Prahu na plný úvazek," nechal se slyšet. 

Hřib také zdůraznil, že Piráti odmítají, aby v čele města byly trestně stíhané osoby, a že případný vstup Pirátů do Rady hl. m. Prahy bude muset schválit ještě krajské fórum České pirátské strany. Další jednání o vytvoření nové koalice by mělo proběhnout už ve čtvrtek před polednem.

Jako vlajkové lodě programu Pirátů Hřib označil tramvajový okruh, revitalizaci veřejného prostoru, výstavbu městského nájemního bydlení, energetickou soběstačnost, výsadbu stromů a stavbu technologického parku.

Související obsah

Na otázku, zda se nebojí, že SPOLU raději složí pražskou radu s hnutím ANO, zareagoval Hřib ostře: "Pokrytectví musí mít svoje meze. Když v roce 2017 Petr Fiala kritizoval, že je trestně stíhaný Andrej Babiš ve vládě, bylo by pro mě velkým překvapením, kdyby teď, v roce 2022, argumentoval někdo tím, že musí jít do koalice s hnutím ANO, protože považuje podmínku, aby v radě nebyly trestně stíhané osoby, za nepřekročitelnou." Jednání s SPD pak jasně vyloučil.

Záznam pořadu si můžete i poslechnout. Hledejte Napřímo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci. 

ls, luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz