Krimi

Lupič s pistolí za bílého dne přepadl v centru Prahy ženu. Policie prosí o pomoc

Muž se zbraní oloupil ženu přímo v centru Prahy. Policie po něm vyhlásila pátrání.

Přímo v centru Prahy na Malé Straně oloupil v druhé půlce srpna neznámý muž 24letou ženu. Svou oběť si vyhlédl brzy ráno na Maltézském náměstí, odkud ji sledoval do úzké Prokopské ulice. Zde se jí pokusil strhnout z ramene kabelku. Duchapřítomná žena se ale lupičovi začala aktivně bránit a pokračovala v tom, i když ji muž povalil na zem.

Souboj o kabelku skončil až ve chvíli, kdy útočník zpoza opasku vytáhl pistoli. Té se žena samozřejmě lekla a kabelku pustila. Lupič s ní pak zmizel v klikatých malostranských uličkách. Ženě přitom způsobil škodu přes 10 tisíc korun. 

Podle policie se má jednat o muže silnější postavy, kterému je 30 až 45 let, v době přepadení měl na sobě černé tričko s nápisem NYC, černou kšiltovku s bílým nápisem, riflové kraťasy, batoh a sportovní boty značky Nike.

Související obsah

Podle policie, která po muži stále aktivně pátrá, hrozí útočníkovi za ozbrojenou loupež až deset let vězení. "Pokud útočníka na záběrech poznáváte, nebo máte jakékoliv informace o jeho pohybu, volejte prosím neprodleně linku 158," prosí policie ústy svého mluvčího Richarda Hrdiny. Na záběry z loupeže se můžete podívat pod titulkem článku.

TN.cz, luk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz