Domácí

Kriminalisté navrhli obžalovat psychiatra Cimického. Měl znásilnit 28 pacientek

Pražští kriminalisté ukončili vyšetřování případu lékaře, psychiatra a sexuologa Jana Cimického. Na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 8 odeslali návrh na podání obžaloby ze spáchání osmadvaceti případů znásilnění a vydírání.

Pražští kriminalisté odeslali návrh na podání obžaloby na sexuologa Jana Cimického. Policisté se případem začali zabývat poté, co na nepříjemnou zkušenost s Cimickým upozornila zpěvačka Jana Fabiánová.

"Kriminalisté ukončili vyšetřování případu a na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 8 odeslali návrh na podání obžaloby ze spáchání osmadvaceti případů znásilnění a vydírání," uvedla policie k případu.

Související obsah

Konkrétní jméno v rámci ochrany osobních údajů policie nezveřejnila. Z kontextu ale vyplývá, že se jedná o tento případ.

Informaci o vývoji případu potvrdil na dotaz redakce TN.cz cz tiskový mluvčí pražských policistů Jan Daněk. "Trestí řízení je v případné fázi neveřejné, více informací nemůžeme poskytnout," sdělil mluvčí.

Fabiánová případ zveřejnila loni v říjnu poté, co na veřejnost proniklo, že by Cimický mohl od prezidenta Zemana obdržet státní vyznamenání. S podobným příběhem se brzy ozvaly další desítky žen. V listopadu pak policie spustila úkony trestního řízení. Obvinění padlo přibližně po pěti měsících.

Následky znásilnění se berou na lehkou váhu: Mohou způsobit neplodnost:

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz