Zahraničí

Ve školce v Thajsku útočil střelec. Zabil desítky lidí, většina obětí byly malé děti

Masová vražda ve čtvrtek otřásla Thajskem. Útočník si jako cíl vybral mateřskou školu ve městě Nong Bua Lamphu na severu země. Počet obětí stále narůstá, místní úřady evidují již více než 30 mrtvých. Většinu z nich tvoří malé děti. Střelec, který byl bývalým policistou, se po masakru sám zabil.

Počet obětí čtvrtečního masakru na severu Thajska se už vyšplhal na 34, uvedla agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Podle prohlášení policie je mezi nimi 22 dětí. Útočník si pro masovou vraždu vybral dětské centrum, které je obdobou mateřské školy. Většina obětí tak byla v předškolním věku.

Thajský internetový deník Daily News informoval, že muž měl kromě střelné zbraně použít i nože. Do školky přišel kolem oběda, v tu dobu se v zařízení nacházelo zhruba 30 dětí. Podle úředníka Jidapa Boonsoma měl nejprve zastřelit několik zaměstnanců včetně učitelky, která byla v osmém měsíci těhotenství. "Lidé si nejprve mysleli, že jde o ohňostroj," řekl.

Související obsah

​Útočníka policie identifikovala jako bývalého policistu, který byl z práce vyhozen kvůli případu souvisejícímu s drogami. Po střelbě místo masakru opustil, policie po něm vyhlásila pátrání. Krátce poté místní média informovala o tom, že muž se vrátil domů, kde zastřelil svou ženu, dítě a poté i sebe.

Ačkoliv je vlastnictví zbraně v Thajsku rozšířené, masové střelby jsou v zemi spíše vzácné. V roce 2020 zabil rozzlobený voják nejméně 29 lidí a téměř šest desítek jich zranil.

Při oslavě Dne nezávislosti na začátku července v USA zemřelo po střelbě šest lidí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz