Domácí

Summit zaměstnal všechny bezpečnostní složky. Přípravy trvaly měsíce

Summit evropských lídrů je velkou výzvou pro tajné služby a bezpečnostní složky. Připravovaly se na něj řadu měsíců a na jeho hladký průběh dohlížejí stovky policistů, tajných agentů a členů ochranek. Kvůli průjezdu kolon se státníky se očekávaly i dopravní komplikace ve městě.

Od rána bylo okolí terminálu 4 ruzyňského letiště plné čekajících aut, policistů, vojáků, nechyběli psovodi či odstřelovači. Ladily se plány tras i technika, každou chvíli vyrážela kolona se státníky do města.

Krátce před polednem z letiště odjela kolona turecké delegace. Byla vůbec největší, jaká se ve čtvrtek po Praze pohybovala. Ani více než 20 vozů s policejním doprovodem a sanitkou ale dopravní komplikace nezpůsobilo. Alespoň ne nadlouho.

Související obsah

Kolony mířily nejkratší cestou na Hrad. Po cestě budily pozdvižení. I u Hradu už čekala kromě oficiálního uvítání spousta zvědavců. "Doufám, že udělají jen dobrá rozhodnutí," uvedl jeden z dotázaných.

Vnitřní areál Hradu byl pro veřejnost uzavřen, turisté ale většinou netušili proč. I u Hradu nechyběly speciální jednotky a technika. Hradčanské náměstí odpoledne vypadalo jako policejní parkoviště.

Během summitu se v Praze i demonstrovalo. Několik desítek lidí se sešlo třeba před budovou ministerstva zahraničí. Protestovali proti arménsko-ázerbajdžánskému konfliktu. Na Vltavě se také ráno objevila maketa plynového potrubí odsuzující závislost Evropy na ruském plynu. Podle policie se ale vše obešlo bez konfliktů.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz