Zahraničí

Čeští pokrývači mají jedinečnou šanci. Opravte střechu a potkáte se s tučňáky

Čeští polárníci nabízí jedinečnou pracovní příležitost a prý dokonce i práci snů. Do svého týmu na Antarktidu totiž hledají pokrývače, který jim opraví střechu výzkumné stanice. Nabízí i zajímavé benefity, například účast na vědecké expedici nebo setkání s tučňáky. A jediné, co požadují, je, aby uchazeč byl profesionál v oboru a měl srdce dobrodruha.

Antarktida je nejstudenější, největrnější a nejsušší kontinent na Zemi. Místo kvůli drsným podmínkám nikdo trvale neosídlil, vítr tam dosahuje v nárazech rychlosti až 320 km za hodinu, častěji tam narazíte na tučňáka, velrybu, nebo tuleně než na živého člověka.

Pokud jste šikovný pokrývač, tak neváhejte, už od ledna do března je na ostrovní základně Jamese Rosse pod vedením vědců z Masarykovy univerzity na vás čeká pořádný kus práce. "Pracovní doba na Antarktidě je doslova od nevidím do nevidím. Zateplené montérky, teplá bunda," popisuje manažer univerzitní antarktické stanice Pavel Kapler.

Takového zaměstnance čekají v noci teploty okolo minus 30 stupňů Celsia. A tím překvapení nekončí, polárníci vám uhradí cestovné a o dobrodružství nebude nouze. "Přepraví se přes nejbouřlivější průliv na světě Drakův průliv do Antarktidy," doplňuje Kapler.

Související obsah

​Reportér TV Nova se pokusil nějaké zájemce na tuto pozici najít, někteří by neváhali. "Já bych šel, to víte, že jo," říká jeden z řemeslníků. "Kdyby to bylo za slušné peníze, tak není problém," dodal druhý. Někteří by ale kvůli rodině tak daleko nejeli.

A pro budoucího pokrývače se hodí pár rad od odborníků a zkušených polárníků. "Doporučoval bych začít se otužovat," doporučuje odborník na otužování Petr Kolář. "Dobré je mít kolíček na nos. Kolonie tučňáků neuvěřitelně smrdí," radí se smíchem horolezec a polárník Marek Holeček.

Částka, jakou může budoucí sněžný muž očekávat, je prý tajná, ale srovnatelná s tím, co by si vydělal stejnou prací v Česku.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz