Zajímavosti

Veterinář řekl, kterých pět psích plemen by si určitě pořídil. A prozradil i důvody

Veterinář řekl, kterých pět psích plemen by si určitě pořídil. A prozradil i důvody
Psi - ilustrační fotografie. | Zdroj: Getty Images

Vzpomínáte si na britského veterináře z Liverpoolu, který je známý pod pseudonymem Ben The Vet? Před pár dny redakce TN.cz zveřejnila článek, kde tento sympatický zvěrolékař poukázal na pět psích plemen, která by si nikdy nepořídil. Ve svém novém videu si vzal do parády dalších pět plemen, tentokrát naopak takových, která by chtěl.

Veterinář z Liverpoolu vystupující jako Ben The Vet zasvětil svůj profesní i osobní život zvířatům. Aby mezi širší veřejností šířil osvětu o vhodných podmínkách, které zajišťují dobré zdraví domácích mazlíčků, založil si účet na sociální síti TikTok, kde pravidelně zveřejňuje svá videa, která se danému tématu věnují.

Nedávno zveřejnil video, které zaznamenalo přes osm milionů zhlédnutí a mělo ohromný úspěch. Vyjmenoval v něm pět psích plemen, která by si nikdy nechtěl pořídit. Ve svém novém videu na to jde z druhé strany. Poukázal na dalších pět plemen, která by si naopak vybral za domácího mazlíčka. Informoval o tom portál Mirror.

Související obsah

​První na Benově seznamu paradoxně není plemeno, protože jde o křížence, tedy o voříška. Takový pes nepatří k žádnému úředně uznanému plemenu. "Nevýhodou sice je, že jsou nepředvídatelní. Nevíte, jak moc vyrostou, než budou dospělí, neznáte jejich temperament a úroveň aktivity. Kříženci však mají oproti ostatním psům různorodou genetiku, která je předurčuje k menší náchylnosti k nemocem," vysvětlil veterinář.

Kříženci - ilustrační fotografie. | Zdroj: Getty Images

​​​Druhým psem a prvním plemenem je labradorský retrívr. Podle Bena jsou to úžasní rodinní psi s loajální a jemnou povahou. Upozornil však na možná zdravotní rizika: "Jedním z největších problémů labradorů jsou problémy s klouby a se zrakem. Důkladně bych si proto ověřil zdravotní stav rodičů psa. Jsou také velmi náchylní k tloustnutí, byl bych tedy extrémně opatrný, abych je nepřekrmoval."

Labradorský retrívr - ilustrační fotografie. | Zdroj: Profimedia

​​Další plemeno, které by si Ben pořídil, je maďarský ohař drátosrstý. "Mají opravdu nádherný temperament a krásnou povahu. Není jich sice mnoho, ale je to velice dobrá volba. Také ovšem občas trpí problémy s klouby, takzvaná dysplazie kyčelního kloubu může vést až k artritidě. Kdybych však měl čas na dvě dlouhé procházky denně, určitě si takového psa pořídím," uvedl Ben a připomněl, že tito ohaři potřebují také hodně cvičení a tréninku.

Maďarský ohař drátosrstý - ilustrační fotografie. | Zdroj: Getty Images

​​Čtvrtým psem na Benově seznamu je border teriér. "Pokud bych si chtěl pořídit malého psa, byla by to nejspíš ta nejlepší volba. Jako u všech plemen, i tady existují určitá zdravotní rizika, například syndrom křečí, ale obecně se border teriéři těší dobrému zdraví. Ve srovnání s ostatními teriéry se mi zdá, že si vytvářejí silnější pouto se svým páníčkem," popsal veterinář.

Border teriér - ilustrační fotografie. | Zdroj: Getty Images

​​Poslední psí plemeno, které by si Ben koupil, je anglický chrt, zvaný též greyhound. Dokáže běžet rychlostí až 60 kilometrů za hodinu, proto se často řadí mezi závodní psy. "Nevypadají sice moc přítulně, ale podle mých zkušeností mají velice silné vazby k lidem a mnoho jich po ukončení závodní kariéry potřebuje nový domov. Vzhledem k tomu, že jsou ovšem náchylní k onemocnění zubů, dával bych si velký pozor na jejich správné čištění," uzavřel Ben.

Anglický chrt - ilustrační fotografie. | Zdroj: Getty Images

​​Podle deníku New York Post však Ben i v tomto videu upozorňuje, že jde pouze o jeho subjektivní názor, a lidé s ním tak nemusí souhlasit. Dodal navíc, že nejde o jediná plemena, o kterých by uvažoval.

Související obsah

Trenérka prozradila, jak náročný je výcvik vodicích psů:

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz