Domácí

Mohutný požár zničil dům rodině na Kolínsku, musí bydlet u příbuzných

Mohutný požár zničil dům rodině na Kolínsku, musí bydlet u příbuzných
Rodina přišla doslova o střechu nad hlavou | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Plameny zničily v noci na neděli rodinný dům ve vesnici poblíž Kolína. Hasiči museli vyhlásit druhý stupeň poplachu, škoda je vyčíslena na tři miliony korun.

Hořet začalo po 23. hodině v obci Radovesnice II, plameny šlehaly ze střechy domu.

"Požár byl patrný už z dálky, neboť na noční obloze byla vidět velká záře. Proto byly ještě z cesty vyžádány posily," informoval na webu Ladislav Holomčík z Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.

Uvnitř naštěstí nikdo nezůstal. "Všichni obyvatelé dlouhého přízemního domu byli mimo objekt, lidem z vesnice se je podařilo dostat do bezpečí ještě před příjezdem záchranných složek, takže nikdo nebyl zraněn," uvedl Holomčík.

​Do boje s plameny se pustilo deset profesionálních a dobrovolných jednotek s jedenácti cisternami a automobilovým žebříkem, na pomoc přijeli hasiči ze sousedního Královéhradeckého kraje. Kvůli velkému nasazení sil musel být vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Oheň zničil střechu, která se celá propadla, poškodil i hospodářskou část budovy a garáž. Hasiči vynesli dvě propanbutanové lahve, které ochlazovali. Plameny se jim podařilo dostat pod kontrolu za dvě hodiny, poté ještě hodinu dohašovali skrytá ohniska. Do rána zůstala objekt hlídat místní dobrovolná jednotka.

Související obsah

​Obyvatelé zničeného domu se museli uchýlit k rodičům, kteří bydlí v sousedství. Škodu vyčíslil hasičský vyšetřovatel na tři miliony korun, majetek ve stejné hodnotě se hasičům podařilo uchránit. Příčinu vzniku požáru bude vyšetřovatel zjišťovat v neděli dopoledne.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz