Domácí

Požár zachvátil přístřešek na Pardubicku. Jeden člověk zemřel, další se zranil

Podezřelé úmrtí vyšetřuje kriminální policie v Pardubicích. U Labe shořela chatka bezdomovců. Jeden je vážně popálený, druhý mrtvý. Policie pracuje také s verzí, že mohlo jít o úmysl.

Z dřevěné chatky bezdomovců nezůstalo prakticky vůbec nic. Jen kamna a komínová roura. Hasiči likvidovali plameny ve středu o půl druhé ráno. S cisternami museli nejdřív jet po úzké cyklostezce podél Labe a pak zabočit do lesa a urazit ještě 300 metrů.

Nakonec tam byla práce i pro záchranáře. Ti narazili na těžce popáleného muže a jeho zdravotní stav vyžadoval převoz na specializované pracoviště do vinohradské nemocnice.

Související obsah

Mezi ohořelými kusy prken našli hasiči i lidské tělo. Pravděpodobně se jedná o ženu, ale s určitostí to řekne až soudní pitva. Vyšetřování začalo už v noci, nicméně s mrtvolou nikdo nehýbal až do svítání, a tak požářiště hlídala policejní hlídka.

Za světla, tedy asi o půl deváté ráno, si ostatky prohlédli soudní znalci. A případ si převzala i krajská kriminálka. Právě ta se specializuje na ty nejzávažnější trestné činy. A zatím platnou verzí zůstává i možnost, že mohlo jít o vraždu. Stejně tak ale mohlo jít o nešťastnou náhodu, tedy že si bezdomovci topili a obydlí jim nečekaně vzplálo. Vyšetřování policistů na místě trvalo celé dopoledne.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz