Zahraničí

Další opilý řidič na Slovensku způsobil nehodu. Nadýchal pět promile

Další opilý řidič na Slovensku způsobil nehodu. Nadýchal pět promile
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia / TASR

Slovensko se potýká s epidemií opilých řidičů. Po tragédii z centra Bratislavy, při které zemřelo pět studentů, se u našich východních sousedů s nehodami způsobenými alkoholem roztrhl pytel. V neděli boural 29letý muž v obci Rovinka nedaleko metropole. Nadýchal bezmála pět promile. Policii došla trpělivost a od pondělí rozjíždí celostátní kontrolní akci.

Devětadvacetiletý řidič v neděli večer sjel ze silnice a narazil do lampy. "Ke zranění osob v této souvislosti nedošlo. Po příjezdu na místo policisté podrobili řidiče dechové zkoušce, která skončila výsledkem 2,27 mg/l alkoholu ve vydýchávaném vzduchu," uvedla bratislavská policie.

V krvi mu tak kolovalo 4,73 promile. "Z medicínského hlediska je to stav rizika smrtelné otravy alkoholem," doplnili strážci zákona.

Muže policisté zadrželi a krátce nato obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky. "Byl umístěný do cely policejního zajištění. Věc se realizuje v takzvaném superrychlém konání," vysvětlila policie.

Po tragédii, která se udála 2. října na autobusové zastávce Zochova v Bratislavě a při níž přišlo o život pět mladých lidí, přicházejí ze Slovenska zprávy o nehodách opilých řidičů téměř denně. A bezpečnostním složkám už došla trpělivost.

Související obsah

"Stačilo. Ode dneška (pondělí) začíná na celém území Slovenska dopravněbezpečnostní akce Radar. Policisté z dopravní, pořádkové a železniční policie se zaměří zejména na alkohol, rychlost a způsob jízdy," informovali policisté.

Zaměří se nejenom na lidi za volantem, ale i na cyklisty nebo koloběžkáře. Kontroly potrvají až do konce října.

Viník bratislavské tragédie řekl, proč sedl opilý za volant:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz