Zahraničí

Královská rodina mění pověst Camilly. Záběry z charitativních akcí hřejí u srdce

Královská rodina mění pověst Camilly. Záběry z charitativních akcí hřejí u srdce
Camilla manželka krále Karla III. | Zdroj: Profimedia

Britská královská rodina se rozhodla představit královu choť Camillu v lepším světle. V dojemné prezentaci ukázala momenty z jejího osobního, ale také pracovního života.

S nástupem krále Karla III. na britský trůn získala Camilla nový titul – stala se královnou manželkou. Nejen její titul byl v posledních letech ve Velké Británii předmětem diskuzí.

Camilla nepatřila u Britů k oblíbeným členům královské rodiny. Často byla totiž vnímána jako ta, která může za rozpad manželství Charlese a všemi milované princezny Diany. Jak připomíná deník Insider, s králem Karlem III. se zná již přes 50 let.

Související obsah

Královská rodina se ale rozhodla její pověst změnit. Na svém instagramovém účtu sdílela sérii fotografií zachycujících život Camilly v tom nejlepším světle. Prezentace byla sestavena měsíc poté, co se její manžel stal králem.

Hned na úvodním snímku sedí Camilla po jeho boku. Královna manželka ve své nové funkci podporuje nového panovníka. A jak uvádí deník Express, podle královské expertky a spisovatelky Katie Nichollové je ke králi zcela loajální.

Camilla doprovází svého manžela krále Karla III. | Zdroj: Profimedia

​Kromě toho se ale Camilla věnuje charitě, a to ve více než stovce charitativních organizací. Zaměřuje se například na pomoc obětem domácího násilí a také pomáhá starším lidem zůstat aktivní.

Královna manželka se soustředí i na zvířata. Je prezidentkou instituce, která pomáhá asijským slonům, či patronkou organizace opuštěných zvířat v Londýně, odkud adoptovala dva psy.

Související obsah

​Další snímek pak zobrazuje Camilly lásku ke čtení. "Pokud mohu dát jednu radu, je to odložit telefony a vzít si knihu, zvláště před spaním. Knihy nikdy neztratí signál ani se jim nevybije baterie. A vždy vás zavedou do tisíce různých světů s každým otočením stránky," vysvětluje Camilla.

Představení královny manželky Camilly je zakončeno připomínkou výroku nedávno zesnulé panovnice Alžběty II.: "Je mým upřímným přáním, aby byla Camilla známá jako královna choť, až nastane čas."

Camilla se zbaví letité královské tradice. Alžběta II. přitom tento zvyk milovala:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz