Zahraničí

Princezna Anna zesměšnila manželku Karla III. Obě bojovaly o stejného muže

Princezna Anna zesměšnila manželku Karla III. Obě bojovaly o stejného muže
Králova manželka Camilla | Zdroj: Profimedia

Jediná dcera královny Alžběty II. je známá svým chladným vystupováním. Podle pikantní knihy Angely Levinové princezna Anna přijetí Camille do královské rodiny rozhodně neulehčovala. Dokonce prý tvrdila, že Camilla skutečnou královnou nikdy nebude.

Princezna Anna se zpočátku ke své švagrové Camille chovala velmi chladně a držela si od ní pořádný odstup, prozradila expertka na královskou rodinu Angela Levinová. To, že se Charles rozhodl si vzít rozvedenou Camillu, totiž královská rodina nenesla zrovna dobře.

Mezi Annou a Camillou panovala údajně až nepřátelská atmosféra. "Anna byla po mnoho let proti myšlence, aby byl jednou Camille titul královna manželka udělen," prozradila dále Levinová ve své knize.

Související obsah

"Camilla nikdy nebude skutečnou královnou," řekla podle knihy princezna Anna. Tímto výrokem bývalou vévodkyni z Cornwallu velmi ponížila, informoval portál Mirror.

"Stejně jako většina lidí, kteří Annu dobře neznali, Camilla považovala princeznino chování za poněkud znepokojivé a těžce pochopitelné," píše Levinová.

Související obsah

"Annin vztah s Camillou byl obzvláště trapný, protože se obě zapletly s Andrewem Parkerem Bowlesem," objasnila expertka na královskou rodinu.

Vysloužilý armádní důstojník s princeznou chodil v 70. letech. Jejich případné manželství však pro královskou rodinu nepřicházelo v úvahu. Andrew Bowles je totiž římským katolíkem. Princezna Anna se v roce 1973 provdala za kapitána Marka Phillipse, se kterým má dvě děti. Po 19 letech se ale rozvedli. Stejně tak skončilo i manželství vévodkyně Camilly s Andrewem Bowlesem.

Související obsah

"Po celá léta se princezna držela od Camilly co nejdál. Čas se však ukázal jako nejlepší lék a Anna na vlastní kůži poznala, jak tvrdě Camilla pracuje pro monarchii a jaký má smysl pro povinnost. Postupně začala k vévodkyni přistupovat jinak," napsala autorka v životopisu.

Podívejte se na video, jaké letité tradice se Camilla zbavila:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz