Zajímavosti

Hvězdní hosté, nabitý program a výborné jídlo. Víkendová Snídaně odstartovala ve velkém

Nový formát plný zábavy. Diváky TV Nova čeká každý víkend bohatý program, hvězdné tváře, pohodová atmosféra i zajímavé informace. První Víkendová Snídaně odstartovala v sobotu 15. října v 7:55 na TV Nova.

Víkendová Snídaně se bude vysílat každou sobotu a neděli od 7:55 zhruba do 12:00. Na diváky čekají zajímaví hosté, bohatý program i vaření. Mohou se těšit na rozhovory, hudební ukázky, praktické informace, cestovatelské tipy nebo oblíbené pořady, ale hlavně na hvězdné moderátory.

Provázet Víkendovou Snídaní budou diváky tři moderátorské dvojice, a to Dana Morávková s Janem Čenským, Miluše Bittnerová s Pavlem Svobodou a Rebecca Diatilová s Romanem Stašou. Vařit s vámi bude tento víkend vítězka soutěže MasterChef Česko 2021 Besky. Co je potřeba na jednoduché recepty nakoupit, zjistíte v článku níže.

Související obsah

​Nadupaný program

Diváky čeká odlehčená varianta ranního vysílání oproti pracovním dnům, ale i tak se dozví vše potřebné. Víkendovou Snídani odstartuje zpravodajský blok, pak bude na řadě vaření, a to tak, abyste si s kuchaři mohli připravit víkendový oběd. Recepty najdete vždy několik dní dopředu na nova.cz.

​Čekají vás rozhovory se zajímavými hosty, praktické informace i cestovatelské tipy. Pokud byste nevěděli, kam o víkendu vyrazit, můžete si nechat poradit v pravidelné rubrice Tipy na výlety, která bude přinášet nápady z celého Česka. Nebude chybět ani filmový přehled premiér nebo třeba halloweenské tvoření. 

Související obsah

Pravidelnou součástí sobotního bloku budou i pořady Koření, Volejte Novu a také novinka, a to hudební hitparáda. O tom, jaké písničky ve vysílání zazní, budete rozhodovat právě vy. Hlasovat můžete v článku zde. 

V neděli pak bude součástí vysílání i politická talk show, kde se budou s politiky řešit méně vážná témata. V moderování talk show se budou střídat Bára Divišová a Rey Koranteng.

15. a 16. října

V sobotu budeme krok za krokem vařit lasagne s Besky. Dorazí i oblíbená zpěvačka Lucie Bílá, která si připravila i živé vystoupení, mezi další hosty bude patřit například kardiolog Petr Neužil. Tahákem sobotního vysílání bude i návštěva finské hudební skupiny The Rasmus, s níž si budou moci diváci zasoutěžit o vstupenky na její pražský koncert.

V neděli si s Besky připravíme domácí gnocchi s houbovým ragú a do studia zavítají Miroslav Donutil, Petra Černocká, Ivana Andrlová nebo Josef Zíma. A řeč bude nejen o jejich rolích v pohádkách. Moderátoři přidají pozvánky na akce pro rodiče s dětmi a na závěr vysílání si Koranteng pozve do pořadu Napřímo premiéra Petra Fialu (ODS), s nímž bude o politice diskutovat vážně i nevážně.

Související obsah

Dana Morávková a Jan Čenský

Prvního moderování se neujme nikdo jiný než oblíbená herecká dvojice Dana Morávková a Jan Čenský. "Já se moc těším a zatím trénuji vstávání, protože Snídaně tady na Nově začíná poměrně brzo. Víkendová začíná později než ta týdenní, ale pro mě je vstávání před devátou hodinou ráno opravdu napínavé. Teď už 14 dní vstávám kolem sedmé a do devíti už o sobě nevím," říká Čenský.

​Morávková se do Snídaně vrací po 28 letech, začínala tam v roce 1994. "Honza si trošku vymýšlí, kolikrát musíme být na natáčení Ordinace už kolem páté ráno, nesmíte mu všechno věřit. Ještě jsme spolu nesnídali, to je novinka. Poprvé to bude, když muž se ženou snídá," doplňuje svůj moderátorský a herecký protějšek Morávková.

Dana i Jan jsou ostřílenými herci, kteří jsou zvyklí hrát bok po boku například v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. "Špičková zpěvačka, špičkoví kolegové a herci, budou tu reportáže, takže diváci nepřijdou o koření, bude se volat Nova, budeme cestovat po celé republice, takže myslím, že to bude skutečně zábavné," uvádí Čenský.

Miluše Bittnerová a Pavel Svoboda

Pavel Svoboda je v pořadu Snídaně s Novou od úplného začátku. Po jeho boku už se vystřídalo šest moderátorských kolegyň a nyní bude uvádět Víkendovou Snídani s Miluší Bittnerovou. "Já jsem schopný moderovat v podstatě s každým, i když si s někým nesednu úplně lidsky, což se stává. Ale před tou kamerou to asi není znát," říká k tomu Svoboda.

​Během bezmála třiceti let moderoval s Lucií Výbornou, Klárou Doležalovou, Monikou Valentovou, Gabrielou Partyšovou, Martou Ondráčkovou a Kristinou Kloubkovou. "Pavel je prostě ten guru učitel. V okamžiku, kdy můžete moderovat s ním, tak by z vás moderátorsky také něco mohlo být. Ženské moderátorky odcházejí, studia se mění, ale Pavel zůstává," dodává Bittnerová.

Rebecca Diatilová a Roman Staša

Roman Staša už ve Snídani pravidelně v pátky vaří coby vítěz soutěže MasterChef Česko 2020. Diváky si získal nejen svým vařením, ale hlavně smíchem, který po ránu rozesměje každého. "Já se fakt těším, protože mám super parťačku. Myslím, že ty dvojice nejsou náhodné, je potřeba, abychom se doplňovali. A to se nám prozatím daří," říká Staša s tím, že je spokojený i se vzhledem studia.

Dvojici s Romanem tvoří Rebecca Diatilová, kterou diváci mohou znát jako reportérku pořadu Život ve hvězdách či moderátorku TN Live. "Mě Romča, stejně jako své fanoušky a diváky, pořád rozesmívá. Když jsem nervózní ze zkoušek nebo přípravy, on je vždycky tady, aby mě uklidnil, a pak ještě rozesmál. Takže si nemůžu stěžovat," chválí si Diatilová.

Moderátoři mají i vtipnou historku ze seznámení, kterou dávají k dobru. "My jsme se potkali a Rebecca asi po 20 minutách omdlela u mě v kuchyni," směje se kuchař. "Už jsou to dva roky, co jsme se spolu seznámili, a já jsem sebou sekla u Romana v kuchyni. A dneska jsme tady," doplňuje Diatilová.

V pořadu TALK! Diatilová popsala přípravy na Víkendovou Snídani:

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz