Smrt

Zemřel tanečník a mim Jaroslav Čejka. Dožil s urnou své milované maminky

Zemřel tanečník a mim Jaroslav Čejka (†86). Poslední roky strávil v domově pro seniory, kde mu dělala společnost už jen urna s popelem jeho milované maminky. Smutnou zprávu oznámila praneteř oblíbeného umělce.

Čejku proslavilo napodobování opeřenců, vysloužil si za to přezdívku "Pan Slepice". Naposledy vydechl v úterních ranních hodinách.

"S velkým zármutkem oznamujeme, že dnes ráno zemřel ve věku 86 let tanečník a mim Jaroslav Čejka. Poslední rozloučení proběhne na Městském hřbitově v Opavě, kde bude rovněž pohřben. Prosíme o respektování jeho památky a soukromí celé rodiny," oznámila mimova praneteř Barbora Šenfeldová.

Související obsah

Poslední roky o něj pečovali v pražském domově seniorů. Parkinsonova a Alzheimerova choroba ho postupně upoutaly na lůžko. Na sklonku života už nepřijímal ani návštěvy, veškerý čas trávil jen s urnou s popelem své maminky Marie Kohoutové. O tu láskyplně pečoval až do její smrti v roce 2008. 

Čejka se "nepřevtěloval" jen do slepice, uměl třeba dokonale ztvárnit i zpěvačku Tinu Turnerovou. Pamatovat si ho můžete i z filmů Kdyby tisíc klarinetů, Pan Tau nebo O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Byl držitelem Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet.

Podívejte se na Mimořádné vysílání TN LIVE:

TN.cz

K tématu Smrt

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz