Domácí

Cizinec šokoval obyvatele Karlových Varů. Rybařil přímo na kolonádě

Karlovarští strážníci dostali oznámení od kolemjdoucího, který zahlédl muže rybařit na kolonádě. V této části Karlových Varů je to ale zakázáno, a muž navíc neměl ani rybářské povolení.

Pro lov ryb si cizinec vybral nezvyklé místo. S vlascem se vydal na lávku ve Dvořákových sadech nedaleko Hadího pramenu. A nahodil do řeky Teplé.

"Operační středisko přijalo oznámení od oznamovatele, který na Hochbergerově lávce zaregistroval muže, jak neoprávněně lovil ryby," uvedla mluvčí karlovarských strážníků Nikola Záhorová.

Strážníci na místo přijeli během chvilky, muž už měl ale mezitím v igelitové tašce několik ryb. "Strážníci vyslaní na místo muže ztotožnili a celou záležitost předali k dořešení policii," dodala Záhorová.

Související obsah

​Podle nařízení Českého rybářského svazu se na řece Teplé v této lokalitě ryby lovit nesmějí. Nejznámější úsek vede kolem Grandhotelu Pupp a Mlýnské kolonády až k Hotelu Thermal. A právě tato oblast je už od roku 1975 vyhlášena jako takzvaná chráněná rybí oblast.

Muž, který na místě rybařil, neměl ani řádné rybářské povolení. Policisté, kteří do Dvořákových sadů dorazili, s mužem situaci vyřešili uložením pokuty.

sei, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz